Експерт: Держбюджет недоотримав 100 млн грн податків Ахметова через формулу «Роттердам+»
Ціна першого продажу вугілля була значно нижчою, ніж ціна для споживачів за вказаною формулою

За словами колишнього члена Нацкомісії з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Андрія Геруса, шахти Ріната Ахметова не доплатили в державний бюджет податків на суму близько 100 млн грн.
Недавно группа СКМ Р. Ахметова выпустила пресс-релиз про свои инвестиции и налоги, «как плата за цивилизацию, за верхове...
Опубликовано Andriy Gerus 5 октября 2017 г.
За даними експерта, шахти ДТЕК платили у 2016 році ренту у розмірі 0,75% на видобуток вугілля з ціни його першого продажу – 1076 грн/т для «Павлоградвугілля» та 1053 грн для «Комсомольця Донбасу». Однак ця ціна вугілля була значно нижчою від тієї, яка згідно формули «Роттердам+» оплачувалась українськими споживачами електроенергії – 1600 грн/т.
Відповідно до цієї інформації експерт визначає, що група Ахметова зекономила на уплаті ренти за рахунок того, що держава не змушувала платити її з тієї ціни, яку вона отримувала з відпускних тарифів.
«Таким чином для всіх наших тарифів ДТЕК вважав ринковою ціну Роттердам + (1600 грн.). Але для сплати ренти до держбюджету – ринкової ціну вже 1076,6 грн. Або може це і є ринкова, а в тарифах завищена? Я вже заплутався», – пише Герус.
«Тільки з одного цього підприємства недоплата склала 0,75% * (1600 – 1076,6) * 13,6 млн тон = 53 млн грн. З шахти Комсомолець Донбасу (зона АТО) продаж вугілля був по ціні ще нижче – 1053 грн. Тобто в цілому мова йде про несплачену ренті на суму близько 100 млн грн. І це при надприбутках в мільярди гривень і мізерною рентою в 0,75%», – підрахував експерт.
Як повідомляє видання НашіГроші, Андрій Герус судився в Україні за відміну формули «Роттердам+», але місцеві суди відмовили. Відтак він днями подав позов в Європейський суд по правам людини.
Як вже розповідав Mind, 17 серпня Антикорупційне бюро провело обшуки в НКРЕКП через формулу ціноутворення вугілля “Роттердам+”.
Формула ціноутворення Роттердам + транспорт була введена для диверсифікації поставок вугілля марки А в Україну. Ціна вугілля визначається згідно з даними роттердамської біржі. За повідомленнями ЗМІ, український олігарх Рінат Ахметов використовував її, щоб закуповувати вугілля в ОРДЛО за завищеними цінами. За оцінками експертів, після запровадження цієї схеми з користувачів було зібрано додаткових 17 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].