Експерт: Держбюджет недоотримав 100 млн грн податків Ахметова через формулу «Роттердам+»

Експерт: Держбюджет недоотримав 100 млн грн податків Ахметова через формулу «Роттердам+»

Ціна першого продажу вугілля була значно нижчою, ніж ціна для споживачів за вказаною формулою

Експерт: Держбюджет недоотримав 100 млн грн податків Ахметова через формулу «Роттердам+»
Фото УНІАН

За словами колишнього члена Нацкомісії з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Андрія Геруса, шахти Ріната Ахметова не доплатили в державний бюджет податків на суму близько 100 млн грн.

Недавно группа СКМ Р. Ахметова выпустила пресс-релиз про свои инвестиции и налоги, «как плата за цивилизацию, за верхове...

Опубликовано Andriy Gerus 5 октября 2017 г.

За даними експерта, шахти ДТЕК платили у 2016 році ренту у розмірі 0,75% на видобуток вугілля з ціни його першого продажу  – 1076 грн/т для «Павлоградвугілля» та 1053 грн для «Комсомольця Донбасу». Однак ця ціна вугілля була значно нижчою від тієї, яка згідно формули «Роттердам+» оплачувалась українськими споживачами електроенергії – 1600 грн/т.

Відповідно до цієї інформації експерт визначає, що група Ахметова зекономила на уплаті ренти за рахунок того, що держава не змушувала платити її з тієї ціни, яку вона отримувала з відпускних тарифів.

«Таким чином для всіх наших тарифів ДТЕК вважав ринковою ціну Роттердам + (1600 грн.). Але для сплати ренти до держбюджету – ринкової ціну вже 1076,6 грн. Або може це і є ринкова, а в тарифах завищена? Я вже заплутався», – пише Герус.

«Тільки з одного цього підприємства недоплата склала 0,75% * (1600 – 1076,6) * 13,6 млн тон = 53 млн грн. З шахти Комсомолець Донбасу (зона АТО) продаж вугілля був по ціні ще нижче – 1053 грн. Тобто в цілому мова йде про несплачену ренті на суму близько 100 млн грн. І це при надприбутках в мільярди гривень і мізерною рентою в 0,75%», – підрахував експерт.

Як повідомляє видання НашіГроші, Андрій Герус судився в Україні за відміну формули «Роттердам+», але місцеві суди відмовили. Відтак він днями подав позов в Європейський суд по правам людини.

Як вже розповідав Mind, 17 серпня Антикорупційне бюро провело обшуки в НКРЕКП через формулу ціноутворення вугілля “Роттердам+”.

Формула ціноутворення Роттердам + транспорт була введена для диверсифікації поставок вугілля марки А в Україну. Ціна вугілля визначається згідно з даними роттердамської біржі. За повідомленнями ЗМІ, український олігарх Рінат Ахметов використовував її, щоб закуповувати вугілля в ОРДЛО за завищеними цінами. За оцінками експертів, після запровадження цієї схеми з користувачів було зібрано додаткових 17 млрд грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло