mind
Трофімцева: Для 18 українських товарних груп ЄС збільшить квоти

Трофімцева: Для 18 українських товарних груп ЄС збільшить квоти

Квоти будуть збільшуватися протягом п'яти років

На цілий ряд українських аграрних і харчових товарів відповідно до параметрів Зони вільної торгівлі між Україною та Європейським союзом, які закріплені в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, передбачено збільшення тарифних квот.

Про це розповіла заступник міністра аграрної політики і продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, повідомляє Кабмін.

«Як вже добре відомо, з 1 жовтня 2017 року набрав чинності Регламент 2017/1566 ЄС про надання Україні додаткових торгових преференцій. Згідно з документом, додаткові квоти вже діють на 5 позицій українських агротоваров: мед, виноградний сік, ячмінна крупа і борошно, обробці томати, овес. А з 1 січня 2018 року також ще почнуть діяти додаткові преференції на пшеницю, кукурудзу і ячмінь. Але, я хочу зауважити, що крім того, в 2017 році, паралельно з цим, відповідно до параметрів ЗВТ між Україною та ЄС, було планово збільшені тарифні квоти для 18 українських аграрних товарів», – підкреслила Трофімцева.

Ці позиції будуть збільшуватися одноразово протягом п'яти років, в середньому на 10% в рік.

«Наприклад, в 2016 році розмір квоти на українське м'ясо птиці становив 16 тис. тонн, а в 2017 році він зріс до 16,8 тис. тонн, в 2018 році розмір тарифної квоти буде вже на рівні 17,6 тис. тонн», – зазначила Трофімцева.

Обсяги торговельних преференцій будуть збільшуватися і надалі на баранину, ячмінну крупу і борошно, оброблений крохмаль, виноградний і яблучний соки, мед, яйця та інші.

«Все це поступове зростання обсягів торговельних преференцій для української продукції є додатковими можливостями для наших експортерів на європейському ринку. Але я зазначу в черговий раз, що українські експортери успішно поставляють свою продукцію на ринки ЄС в значних обсягах і поза імпортних тарифних квот. Сьогодні 287 українських підприємств отримали право доступу до європейського ринку, в тому числі 107 експортують на цей ринок харчову продукцію для споживання людиною», – резюмувала Трофімцева.

Нагадаємо, 1 жовтня вступають у дію автономні торговельні преференції для України, які є додатковими до Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті