ОБСЄ, група з деокупації Криму та миротворці на Донбасі – Порошенко розраховує на підтримку Ердогана в цих питаннях
Порошенко запрошує Туреччину збільшити присутність в ОБСЄ, в групі з деокупації Криму та в підтримці миротворчої місії на Донбасі

Зустріч президентів України та Туреччини збіглася з 25-ою річницею дипломатичних відносин між Україною та Туреччиною, зазначив президент Петро Порошенко, наголосивши, що за цей час дві країни вийшли на рівень справжнього стратегічного партнерства.
Засідання Стратегічної ради відбулося в «довірчій та конструктивній атмосфері», зазначив Порошенко під час зустрічі з представниками ЗМІ, повідомляється на сайті українського президента.
Президент Порошенко наголосив, що Україна зацікавлена у збільшені представництва Туреччини у моніторинговій місії ОБСЄ та розраховує на підтримку Туреччиною розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі.
«Ми були б дуже зацікавлені у збільшені представництва Туреччини в спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ. Ми дякуємо за дуже чітку і добре організовану роботу спеціальної моніторингової місії, на чолі якої стоїть представник Туреччини. Також найближчим часом особливу важливість матиме для нас підтримка нашими партнерами, зокрема Туреччиною, розгортання миротворчої місії ООН на території окремих районів Донецької та Луганської областей»,- наголосив Петро Порошенко.
«Ми також розраховуємо на залучення Туреччини до міжнародної групи друзів деокупації Криму, ідею про формування якої я озвучив з трибуни ООН у Нью-Йорку», – зазначив український президент. Він окремо підняв питання про утиски кримських татар та українців на території окупованого Криму та зазначив, що два президенти домовилися й далі координувати дії у захисті у Криму прав і свобод громадян України в рамках міжнародних механізмів, в тому числі і моніторингових.
«Ми можемо констатувати, що поглиблюється співпраця в оборонній, оборонно-промисловій та авіакосмічній сферах», – сказав президент.
«Наші стосунки з нашим другом і стратегічним партнером Україною з кожним днем розвиваються і поглиблюються», – сказав у свою чергу президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган і додав, що фундаментом відносин між двома країнами, які склалися протягом останніх 25-ти років, стали «дружба, солідарність та співробітництво».
Глави обох держав висловили задоволення підсумками сьогоднішньої роботи, які свідчать про те, що Україна та Туреччина прагнуть і готові до активізації двостороннього діалогу та взаємодії на всіх рівнях у дусі довіри і взаємної поваги.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].