Які ще регіони Західної Європи, крім Каталонії, прагнуть незалежності

Які ще регіони Західної Європи, крім Каталонії, прагнуть незалежності

Каталонські сепаратистські настрої можуть швидко поширитись Європою

Які ще регіони Західної Європи, крім Каталонії, прагнуть незалежності
фото з twitter.com/dfertl

Каталонський референдум щодо незалежності може підігріти сепаратистські настрої в Європі.

Видання DW проаналізувало, які ще регіони може охопити нестримне бажання відокремлення.

Каталонія. Найгучніше про своє бажання відділитись від Іспанії завжди висловлювали каталонці. Цей автономний регіон має власну культуру, мову та власний регіональний парламент.

Як виявилось, більшості населення цього мало, тому 1 жовтня відбувся референдум, на якому 90% виборців висловили своє «так» за вихід з Іспанії. Першочергову роль відіграли економічні причини – багата Каталонія складає п’яту частину ВВП країни, а жителі побоюються, що іспанський центральний уряд «витисне всі соки з регіону».

Країна басків. Регіон Іспанії, де проживають баски, завжди вважався чи не найбільш сепаратистко налаштованим, але за відсутності потужної економіки та дозволу на проведення референдуму, їм залишається лише прагнути розширення прав автономії.

Європейська Шотландія. Не зважаючи на те, що Шотландія входить до складу Об’єднаного Королівства вже більше 300 років, регіон завжди прагнув отримати незалежність. Хоча на референдумі 2015 року 55% шотландців проголосували проти виходу з Великобританії.

Нова хвиля сепаратизму прокотилась Шотландією під час проведення референдуму щодо виходу крани з ЄС. Тоді вже 62% жителів не підтримали Brexit, а ідея щодо незалежності та членства в ЄС відродилась з новою силою.

Новий референдум планується на осінь 2018 або зиму 2019 – до виходу Великобританії з Євросоюзу.

Фландрія. Під час виборів  Бельгії 2014 року, лідер націоналістичної партії Барт де Вевер зявив, що Бельгія як країна може взагалі зникнути, тому він прагне самостійності і незалежності її північного регіону – Фландрії.

За умови виходу Фландрії з Бельгії, країна втратить більше половини свого населення та економічної потужності. Крім того, під питанням опиниться і статус Брюсселя, де розміщуються штаб-квартири НАТО та ЄС. Поки питання виходу Фландрії затихло, розкол Бельгії не відбувся.

Італійська «Ліга Півночі». Італійські багаті регіони Ломбардія, П’ємонт, Лігурія, Венето, Емілія-Романья та інші мають бажання стати незалежними переважно з економічних причин. Саме ці регіони приносять значний вклад в ВВП Італії.

Сьогоднішні вимоги партії «Ліга Півночі» включають дозвіл розпоряджатись 75% своїх прибутків, а не перераховувати всю суму в загальний бюджет.

Південний Тіроль. Південний Тіроль є ще одним успішним та багатим регіоном Італії, який має власну політичну та мовну автономію. Втім жителі регіону не бажають своїм коштом вирішувати проблеми всієї Італії, економіка якої демонструє слабкі показники.

Французька непокірна Корсика. Французька влада протягом тривалого часу намагалась викоренити корсиканську мову в місцевих школах та придушити будь-які спроби корсиканців відділитись.

В 2000 році пролунала пропозиція надати Корсиці статус автономії, але її було відхилено через острах, що слідом і інші регіони, такі як Бретань, Ельзас, Прованс, почнуть вимагати більшої незалежності.

Самостійна Баварія. Федеральна земля Баварія і так має назву «Республіка Баварія», а тому прагнення до повної незалежності стосується лише економіки. Найбільший та найбагатший регіон вважає, що за їх рахунок компенсується економічна слабкість бідних регіонів. Втім, поодинокі сепаратистські заклики не отримують підтримки. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті