Мітинг під Радою переріс в сутички с правоохоронцями

Мітинг під Радою переріс в сутички с правоохоронцями

Організатори акції заявляють, що мирне зібрання за Велику політичну реформу відбуватиметься доти, доки вимоги учасників акції не будуть виконані у повному обсязі.

Мітинг під Радою переріс в сутички с правоохоронцями
Фото Facebook Kristina Berdynskykh

В урядовому кварталі Києва вранці 17 жовтня на політичні мітинги вийшли близько 6 тисяч людей. Про це повідомив начальник поліції Київської області Андрій Крищенко.

Зараз Верховну Раду оточили чоловіки з нашивками батальйону «Донбас», «Азову» і інші, нацгвардійці одягли шоломи, почалася бійка, застосували газ, повідомляє кореспондент «Української правди» з місця подій.

До стін парламенту підійшло чимало чоловіків з нашивками батальйону «Донбас». Учасники акції під час конфлікту з правоохоронцями зламали  рамку металошукача на вулиці Грушевського біля Кабміну й виламали паркан.

Біля центрального фасаду, який виступає на вулицю Шовковичну, є велика кількість Нацгвардії і поліції, колона бійців «Донбасу», «Азову», колишні атовці.

Близько 100 дружинників колоною стали навпроти фасаду,  лунають вигуки «хлопці, складайте амуніцію». Вони відмовляються пояснювати, до чого готуються і чому підійшли до Верховної Ради.

Швидше за все вони чекають рішення ВР, які будуть результати засідання.

За словами кореспондента УП, є ризик, що якщо недоторканність не скасують, може початись рух.

З самого ранку акції та мітинги на будь-який смак відбуваються по всьому урядовому кварталу. Наприклад, біля офісу партії «5.10» її лідер Геннадій Балашов обіцяє відновити статую бика, яку нещодавно розтрощили представники «Національного корпусу».

О 12:00 спікер Верховної Ради Андрій Парубій достроково припинив засідання погоджувальної ради керівників фракцій і депутатських груп. . За його словами, фракції «Самопоміч» та «Батьківщина» подали заяву про перерву. «Засідання зірвано і я припиняю засідання погоджувальної ради, оскільки немає можливості обговорювати», – заявив спікер.

З ранку під Верховною Радою мітингують 4,5 тисяч людей. Ще півтори тисячі людей мітингують під Національним банком України.
Лідер «Руху нових сил», екс-глава Одеської обласної державної адміністрації Міхеіл Саакашвілі прибув на мітинг до будівлі Верховної Ради. В оточенні прихильників він безперешкодно перетнув рамки металошукачів, встановлених на вулиці Грушевського. Саакашвілі виступив перед мітингувальниками зі сцени під Верховною Радою. Зокрема він закликав президента України Петра Порошенка піти у відставку.

Вечірнє засідання Ради почалосяо 16:00.

Окрім акції під стінами Верховної Ради, мітинги на підтримку «Великої політичної реформи» відбуваються у різних містах України. Зокрема в Одесі, Львові, Харкові, Рівному, Луцьку тощо.

О 16:28 біля будівлі Ради з боку вулиць Шовковичної і Грушевського почались сутички протестувальників із правоохоронцями.
Під час сутичок було розпилено сльозогінний газ. За словами Геннадія Друзенка – керівника Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова, що чергуює в урядовому кварталі, є щонайменше троє постраждалих. Один з них – літній чоловік, якому за попередніми даними розбили голову. Також повідомляється про одного постраждалого силовика. Ще один чоловік постраждав від розпиленого газу, йому надавали допомогу медики.

Як повідомляють очевидці, сутички почались після того, як протестувальники намагались пронести намети.  Під час штовханини, бійці колишнього батальйону «Донбас» відібрали у правоохоронців близько 30 щитів. У відповідь силовики застосували газ.

Наразі протестувальники вишикувалися з відібраними у співробітників поліції щитами між будівлями Верховної Ради і вулицею Грушевського.

На даний момент ситуація заспокоїлася. Представники «Руху нових сил» все ж пронесли близько 20 нових наметів, які вони планують встановити в Маріїнському парку біля будівлі парламенту.

Протестувальникам таки вдалось пронести намети. Зараз їх встановлюють на площі Конституції перед будівлею Радою, вже кілька наметів встановлено.

Перераховані коаліцією громадських організацій та політичних сил вимоги були основою передвиборчих обіцянок Петра Порошенка та є обов’язками України перед міжнародними партнерами.

Так, відповідно до рішення Венеційської комісії Президент повинен внести законопроект про спеціалізований антикорупційний суд, розроблений на основі законопроекту 6011 Єгора Соболєва, оскільки підтримуваний Адміністрацією Президента законопроект № 6529 нардепа від БПП Сергія Алєксєєва суперечить як українському законодавству, так і міжнародним зобов’язанням України.

Вимоги щодо реформи виборчого законодавства, переходу до пропорційної системи із відкритими регіональними списками та скасування депутатської недоторканності передбачені до виконання у Коаліційній угоді, яку підписали більшість фракцій парламенту.

Організатори всеукраїнської акції заявляють, що мирне зібрання за Велику політичну реформу відбуватиметься доти, доки вимоги учасників акції не будуть виконані у повному обсязі.

Зараз в Раді розпочалось вечірнє засідання. Розглядають медичну реформу. За словами глави парламенту Андрія Парубія, законопроекти щодо скасування депутатської недоторканності та змін до виборчого законодавства розглядатимуть у четвер.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло