Суд заарештував рахунки 24 українських FinTech-компаній

Суд заарештував рахунки 24 українських FinTech-компаній

Причина - незаконний дохід і відмивання грошей

Суд заарештував рахунки 24 українських FinTech-компаній
Фото: pixabay.com

В документі опублікованому 10 жовтня Придніпровським районним судом міста Черкаси йдеться про 24 українські IT-компанії, яких звинувачують в отриманні незаконного доходу і відмиванні грошей. Клопотання задовольнили частково: рахунки фігурантів в «ПриватБанку» були заарештовані, рух коштів по них, крім зарплатних, податкових та пенсійних транзакцій – заморожено.

Про це пише AIN.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Учасникам списку ставиться легалізація незаконних доходів, отриманих від імпорту електронних товарів і послуг. За інформацією слідства, компанії отримували прибуток за ігри та іншу аудіовізуальну продукцію після чого виводили гроші за кордон через мережу фіктивних і проміжних підприємств. Також обвинувачені завищували обсяги одержуваного доходу в звітності, щоб легалізувати і вивести за кордон так звані «брудні гроші».

Всього під слідчі дії потрапили 24 компанії: «Тайм Солюшн»; «Епрікот»; «Дефро»; «Міратум»; «Фай волл»; «Інвест пий»; «Леогеймінг»; «ФК Леогеймінг пий»; «Інтвей Україна»; «Глобал Мані»; «ФК« Контрактовий дім»; «Сістем інтегрейшн»; «Пеймент Солюшин»; «Нейшнл Пеймент енд коллекшн ПРОЦЕСІНГ центр»; «Пеймент текнолоджіс»; «Діджітал Пеймент системс»; «Інтеркасса»; «Сістем інтегрейшн»; «Інтернет сервіс Україна»; «Акадекс»; «Лексузель»; «Фінансова компанія «ОМП-2013»; «ФК «Фенікс»; «Сучасні Платіжні решение».

Отримані від незаконної діяльності кошти, згідно з інформацією слідчого, перенаправлялись з України на територію Росії. Для цього використовувалися платіжні сервіси Interkassa, «Єдиний гаманець» і Paymega. Сумарно за рік учасникам схеми вдавалося заробити і «відмити» близько $350 млн.

Фігурантів списку також звинувачують в організації схеми з переведення в готівку і легалізації доходів, отриманих від азартних ігор у віртуальному казино під брендом «Парі-Матч». Мова в тому числі йде і про надання громадянам України доступу до азартних ігор у спеціально обладнаних закладах, через термінали поповнення рахунків, а також через інтернет-сайти.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло