Україна заробила $300 млн на простої газопроводу OPAL

Україна заробила $300 млн на простої газопроводу OPAL

Польща налаштована оскаржити рішення Європейської комісії щодо збільшення використання Росії газопроводу OPAL до 90%

«Додатковий дохід української газотранспортної системи від простою обхідного газопроводу OPAL в 2017 році склав $300 млн», – про це сьогодні в ході конференції Oil and gas 2017 повідомив голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, передає кореспондент РБК-Україна.

Простій OPAL зумовив збільшення транзиту російського газу через територію України, що і принесло державі додатковий прибуток.

Через розбіжності в питаннях регулювання з моменту запуску Північного потоку 50% потужностей OPAL залишалися замороженими. Восени 2016 року було знайдено рішення: Єврокомісія погодилася скоротити резерв до 10%, а решту потужності виставити на відкритий аукціон.

Державна нафтогазова компанія Польщі PGNIG вважає, що можливі рішення ЄК і німецького регулятора про розширення доступу Газпрому до OPAL будуть порушенням законодавства ЄС і представлять реальну загрозу стабільності поставок газу в Центральну і Східну Європу.

Раніше повідомлялося, якщо третя сторона не придбає на аукціоні решту 10% потужностей газопроводу, то Газпрому буде дозволено використовувати і їх. У цьому випадку, підкреслює PGNiG, Газпром зможе припинити транспортування газу по трубопроводу Ямал-Європа і транзит газу через Україну без будь-яких наслідків для ринків Західної Європи.

«Це означає, що ми будемо відрізані від постачання із сходу», – додає глава  PGNIG Петро Возняк.

Нагадаємо, OPAL  – один з двох газогонів у Німеччині, який з'єднує газогін Північний потік з існуючою мережею газогонів Середньої і Західної Європи. Потужність газогону – 35 млрд м³ природного газу. Будівництво було завершено в 2011, і в серпні 2011 року Північний потік було з'єднано з газогоном OPAL.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло