Нацбанк збирається ввести в 2018-2019 роках нові вимоги до ліквідності банків

Нацбанк збирається ввести в 2018-2019 роках нові вимоги до ліквідності банків

Нові показники розроблені на основі європейського законодавства

Нацбанк збирається ввести в 2018-2019 роках нові вимоги до ліквідності банків
фото УНІАН

Національний банк заплануваввведення в 2018 році показника LCR (норматив короткострокової ліквідності), а в 2019 – показника NSFR (норматив довгострокової ліквідності).

Про це повідомив заступник глави Національного банку Дмитро Сологуб під час виступу на CIS bankers VI Ukrainian Banking Forum, повідомляє Finance.ua.

Сологуб зазначив, що стабілізація в банківському секторі дає можливість системно впроваджувати стандарти управління ліквідністю і вимоги до капіталу відповідно до європейського законодавства (пакет CRR/CRDIV) – на основі рекомендацій Базеля III.

До мікропруденціальних інструментів, які планує вводити НБУ, відносяться щорічне стрес-тестування банків, SREP (Supervisory Reviewand Evaluation Process) і оцінка життєздатності банків, додав заступник глави.

«Це не означає, що співробітники НБУ будуть зранку до вечора тестувати банки і перевіряти їх на життєздатність. Швидше за все, ці інструменти – це вибудовування автоматичних процедур, адже те ж стрес-тестування не проводитиметься за жорсткими економічними сценаріями. Це буде регулярна оцінка за базовим економічним сценарієм. Беручи до уваги, що банківська система пройшла і перевірку якості портфеля, і 351-ту постанову, і діагностику щодо пов’язаних осіб, мені здається, що стрес-тестування не покаже якихось проблем, адже банки вже прозорі до краю», – зазначив Сологуб.

Нацбанк планує публікацію звітності банків з розбивкою корпоративного кредитного портфеля за сегментами, економічних нормативів у розрізі банків, а також запуск нового веб-сайту регулятора.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло