SpaceX у новому році запустить перші супутники, які роздаватимуть інтернет

SpaceX у новому році запустить перші супутники, які роздаватимуть інтернет

Конкурент SpaceX запускає схожий проект, у який вкладе $30 млрд

SpaceX у новому році запустить перші супутники, які роздаватимуть інтернет
pixabay.com

SpaceX планує запустити перші групи супутників зв'язку вже в найближчі місяці, на початку 2018 року. Проекти забезпечать 100%-ве покриття інтернетом всієї території Землі до 2027 року, пише HighTech з посиланням на Space News.

Основний етап розгортання почнеться в 2019 році, розповіла віце-президент SpaceX Патриція Купер, виступаючи на слуханнях в Конгресі США, присвяченим забруднення космічним сміттям навколоземної орбіти.

Всього протягом п'яти років компанія Ілона Маска хоче запустити 4425 супутників Ка- і Ku-діапазону. «Ми очікуємо почати комерційне обслуговування вже після запуску 800 супутників – приблизно в 2020-2021 роках», – зазначила Купер.

SpaceX планує самостійно будувати малі супутники на своїх підприємствах, спираючись на широку базу постачальників. Також планується запуск (але дата не відома) ще одного «сузір'я» з 7500 супутників V-діапазону, яке буде розміщено на нижчій орбіті.

За словами Купер, всі супутники оснащені оптичними лазерними установками для зв'язку один з одним, а в будь-якій точці США одночасно будуть передавати сигнал більше 20 апаратів. Для підключення до інтернету користувачам необхідно придбати спеціальне обладнання, яке включає термінал і антену.

Слід зазначити, що крім SpaceX на ринку малих телекомунікаційних супутників лідирує також компанія OneWeb. Вона готова запустити 900 апаратів вже в 2019 році.

«До 2025 року ми хочемо забезпечити інтернетом мільярд користувачів, а до 2027 року – всіх жителів Землі, – сказав глава компанії Грег Уайлер. – Для цього ми інвестуємо в проект понад $30 млрд».

На думку аналітиків Morgan Stanley, приватна космічна індустрія може забезпечити дешевий супутниковий доступ в Інтернет для мільярдів людей, генеруючи тим самим до $1 трлн на рік за рахунок електронної комерції і цифрової реклами. Але, як пише Fortune, для такого зростання буде потрібно 20 років успішної розробки нових супутникових мереж від компаній OneWeb, SpaceX та ін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті