Російська En+, олігарха Дерипаски, вперше після введення санкцій провела IPO в Лондоні

Російська En+, олігарха Дерипаски, вперше після введення санкцій провела IPO в Лондоні

Компанії вдалось залучити $1 млрд

Компанія – виробник алюмінію та електроенергії En+, яка належить російському олігарху Олегу Дерипасці, розпочала первинне розміщення своїх акцій (IPO) на Лондонській біржі, в ході якого планувала залучити $1,5 млрд. Про це йдеться в повідомленні на сайті Лондонської біржі.

Як повідомляє FT, En+ встановила ціновий діапазон від $14 до $17 за акцію. Очікувана ціна в $14 дасть компанії оцінку в $7 млрд. У рамках IPO компанія залучила $1 млрд, розмістивши більше 71,4 млн глобальних депозитарних розписок.

Сьогоднішнє IPO стало першим для російської компанії в Лондоні після анексії Криму Москвою у 2014 році, що спричинило введення санкцій проти РФ та спад у відносинах Росії та Заходу. 

Як повідомляє ТАСС, акції En+ торгуватимуться з 8 листопада і на Московській біржі. Папери компанії на Лондонській біржі будуть котируватись в доларах, на Московській – в рублях. Одна депозитарна розписка En+ буде еквівалентна одній акції компанії.

Отримані кошти компанія витратить на погашення частини боргу.

Холдинг En+ володіє алюмінієвим бізнесом, електроенергетичною компанією «Євросибенерго» та вугільною «Востсібуголь». Власником холдингу є Олег Дерипаска, чиї статки оцінюються у $5,1 млрд.

Нагадаємо: у жовтні компанія Дерипаски отримала дозвіл від Антимонопольного комітету України на продаж частини акцій Миколаївського глиноземного заводу, компанії «Алюміній України», «Гуардон Україна» та «Охорона МГЗ» компанії Glencore.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті