Нафтогаз заявляє, що вже не монополіст на українському ринку

Нафтогаз заявляє, що вже не монополіст на українському ринку

Після інтеграції українського ринку газу у європейський ринок, Нафтогаз вже не займає домінуючої позиції

Нафтогаз заявляє, що вже не монополіст на українському ринку
Фото: Facebook / Нафтогаз України

Результати аналізу, проведеного НАК «Нафтогаз України» з використанням стандартних європейських методик (SSNIP тест), свідчать про те, що після інтеграції українського ринку газу у європейський ринок, Нафтогаз вже не займає монопольного (домінуючого) становища на ринку газу.

«Як єдина крамниця в ізольованому населеному пункті втрачає монопольне становище, коли будуються нові шляхи сполучення і з’являється можливість купувати в інших крамницях, так і Нафтогаз втратив своє монопольне становище з інтеграцією українського ринку у європейський», – зазначає комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

Принцип дії стандартного європейського тесту SSNIP для визначення монопольного (домінуючого) становища досить простий – чи може компанія утримувати протягом року ціну вище хоча б на 5% за ціну, яка б скалася за умов існування значної конкуренції.

Вітренко додає, що Нафтогаз у відповідності до рішень уряду має майже 100% частку у постачанні газу підприємствам теплокомунерго та в оптовому продажі газу регіональним газопостачальним компаніям для задоволення потреб населення. Але це не означає, що Нафтогаз займає монопольне (домінуюче) становище – бо якщо Нафтогаз захоче продавати газ цим компаніям на умовах, гірших за ринкові, то вони мають можливість купувати газ у інших продавців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті