Працівники Червоного Хреста вкрали $6 млн під час спалаху вірусу Ебола

Працівники Червоного Хреста вкрали $6 млн під час спалаху вірусу Ебола

В умовах швидкого поширення епідемії було складно відслідкувати рух коштів

Працівники Червоного Хреста вкрали $6 млн під час спалаху вірусу Ебола
фото Flickr/PATRICIA SANTOS

Через шахрайство окремих працівників Червоного Хреста було втрачено понад $6 млн, призначених для боротьби з смертельної спалахом вірусу Ебола в Західній Африці. Про це сама організація підтвердила в суботу, передає ABC News.

Червоний Хрест провів внутрішнє розслідування того, як витрачалися гроші під час епідемії в 2014-2016 роках, в результаті якої загинуло понад 11 000 чоловік у Сьєрра-Леоне, Ліберії та Гвінеї.

Спалах хвороби почався з Гвінеї, вірус швидко поширився на Сьєрра-Леоне і Ліберію. Реакція міжнародної спільноти була спочатку повільною, і коли надходили кошти, вони часто витрачалися поспіхом, щоб купити необхідні медикаменти.

Дослідження виявило, що $2 млн зникли в результаті «ймовірної змови» між співробітниками Червоного Хреста та працівниками банку в Сьєрра-Леоне, ще $4 млн було витрачено даремно.

Після ретельного розслідування всіх винних осіб буде притягнуто до відповідальності, йдеться в релізі організації.

«Дії кількох людей звели нанівець дивовижну роботу співробітників Червоного Хреста і добровольців під час спалаху Ебола», – сказав Пол Дженкінс, глава Товариства Червоного Хреста (IFRC) в столиці Сьєрра-Леоне.

IFRC підвищує зусилля в боротьбі з корупцією. Тепер Товариство вводить ліміт грошових витрат в «умовах високого ризику». Червоний Хрест також планує до кожної команди медиків/волонтерів долучати навчених аудиторів.

Інші заходи включатимуть додаткове навчання персоналу і «створення спеціальної та незалежної комісії внутрішнього розслідування».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло