Захворіло у світі
96,906,712
Померло у світі
2,075,902
Вилікувалось у світі
53,431,108
Захворіло в Україні
1,177,621
Померло в Україні
21,499
Вилікувалось в Україні
914,730
Каталонці втратили віру у незалежність

Каталонці втратили віру у незалежність

Лише кожен сьомий каталонець вважає, що політична криза завершиться отриманням незалежності для регіону

Каталонці втратили віру у незалежність
фото з twitter.com/dfertl

Лише один із семи каталонців вважає, що нинішнє протистояння між Барселоною та Мадридом завершиться незалежністю для регіону, в той час як дві третини населення вважають цей процес руйнівним для економіки. Про це свідчать результати опитування, передає Reuters.

Центральний уряд Іспанії взяв регіон під свій контроль після того, як місцеві лідери організували референдум з питання відокремлення автономії, а після того проголосили односторонню незалежність. У відповідь прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой розпустив парламент, позбавив регіон автономного статусу та призначив регіональні вибори на 21 грудня.

Опитування показує, що партії, які виступали за незалежність виграють вибори, але не зможуть отримати парламентську більшість, яка їм необхідна для виходу зі складу Іспанії.

Лише 15% респондентів заявили, що, на їх думку, процес завершиться в незалежній державі, а п’ята частина відповіла, що криза призведе до діалогу між регіональною владою та Мадридом.

Опитування також показало, що 67% населення вважають, що цей процес нашкодив економіці, і майже 40% сказали, що він матиме негативний вплив на її зростання в короткочасній перспективі.

Прагнення Каталонії до незалежності затягнуло Іспанію в ще більш глибоку кризу, аніж вона була чотири десятиліття тому, та розпалило антиіспанські настрої в регіоні та сепаратистські тенденції по усьому світу.

Як відбувався доленосний референдум, можна дізнатись із матеріалу Mind «Каталонія проголосувала за вихід з Іспанії».

Нагадаємо: невдовзі після каталонського референдуму два регіони в Італії проголосували за економічну автономію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті