Україна та Британія підвищать податки для українського бізнесу, що зареєстрований в Великобританії
Буде підвищено податок на дивіденди, проценти та роялті

Україна і Велика Британія змінили умови застосування 5% ставки оподаткування. Відповідні зміни до угоди про уникнення подвійного оподаткування між урядами України та Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, були підписані 9 жовтня міністром фінансів України Олександром Данилюком та державним міністром Великої Британії у справах Європи та Америки Аланом Дунканом.
Згідно з інформацією, яка розміщена на сайті Міністерства фінансів України, податкові ставки підвищуються в разі, коли українська компанія виплачує своїй материнській компанії роялті чи дивіденди у Великій Британії. Зокрема, 5% ставки оподаткування до дивідендів застосовуватиметься, якщо фактичним власником дивідендів є компанія (інша, ніж партнерство), яка володіє 20% капіталу компанії, що сплачує дивіденди. В усіх інших випадках ставка підвищується з 10 до 15%. Також збільшився розмір ставки оподаткування роялті з 0 до 5% та розмір ставки оподаткування процентів з 0 до 5%.
«По суті це означає, що якщо власником торгової марки є компанія у Великій Британії, то українська компанія при виплаті роялті буде зобов’язана утримувати податок на репатриацію за ставкою 5%», – коментує адвокат, керівник практики податкового права ЮФ GOLAW Ірина Кальницька.
У ЮФ GOLAW відмічають, що аналогічна ситуація із кредитними договорами. Після того як положення протоколу наберуть сили, при виплаті процентів доведеться утримувати в Україні податок за ставкою 5%. Хоча раніше в Україні податки взагалі не утримувалися.
Як роз’яснює адвокат, з дивідендами ситуація змінилася некатострофічно. Якщо раніше українська компанія мала утримувати податок при виплаті дивідендів за ставкою 10% (в окремих випадках 5%), то наразі застосовуватиметься загальна ставка – 15%. Лише якщо засновник володіє більш ніж 20% капіталу української компанії, український податок можна буде зменшити до 5%.
«Фактично Велика Британія продовжує втрачати свою привабливість для міжнародного структурування: вихід із ЄС та неможливість використання пільгових ставок оподаткування, передбачених європейським законодавством для британських компаній; внесення британських партнерств до списку нерезидентів для цілей ТЦУ, і, врешті-решт, підвищення ставок оподаткування за міжнародною конвенцією з Україною навряд чи сприятимуть співпраці з країною для українського бізнесу», – коментує Кальницька.
Наразі протокол не є чинним, оскільки Україна та Велика Британія мають здійснити внутрішньодержавні процедури, необхідні для його ратифікації.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].