Ємен опинився на межі «найбільшого голоду»

Ємен опинився на межі «найбільшого голоду»

Якщо арабські країни не припинять блокаду, в Ємені загинуть мільйони людей

Ємен опинився на межі «найбільшого голоду»
фото Shutterstock

Мільйони людей у Ємені можуть загинути від голоду внаслідок блокади з боку арабських країн на чолі з Саудівською Аравією. Про це заявив координатор ООН із надання термінової допомоги Марк Лоукок, передає BBC.

Від голоду в країні страждають 17 млн людей, харчі за Всесвітньою продовольчою програмою отримують всього близько 7 млн осіб.

Нагадаємо: на початку листопада коаліція арабських держав заблокувала доступ до території Ємену повітрям, морем та суходолом через запуск повстанцями ракети по Ер-Ріяду. У коаліції заявили, що блокада потрібна, щоб перекрити постачання зброї повстанцям із Ірану.

«Я заявив членам Ради, якщо блокада не припиниться, у Ємені почнеться голод, – заявив Лоукок. – Це буде найбільшим голодом за останні десятиріччя, із мільйонами жертв».

Ємен майже повністю залежить від імпорту всіх життєво важливих продуктів, проте ані ліки, ані харчі до країни не надходить.

Згідно з даними ООН, з 2015 року загинуло під час боїв 8670 людей, 60% з яких є цивільними.

Крім того, в Ємені лютує епідемія холери. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло