mind
Країни ЄС підпишуть спільний військовий пакт для посилення європейської військової інтеграції

Країни ЄС підпишуть спільний військовий пакт для посилення європейської військової інтеграції

Таким чином ЄС зменшить свою залежність від США

Країни ЄС підпишуть спільний військовий пакт для посилення європейської військової інтеграції
фото з pixabay.com

Франція, Німеччина та ще 20 урядів ЄС мають намір підписати військовий пакт, що ознаменує нову еру європейської військової інтеграції та укріпить єдність ЄС після того, як Британія вирішила вийти зі складу блоку. Про це повідомляє Reuters.

В останній спробі Європи зменшити свою залежність від США 22 уряди планують створити офіційний клуб, який збільшить роль ЄС у вирішенні міжнародних криз.

«Ми ще ніколи не заходили так далеко,  – сказав високопосадовець ЄС з питань інтеграції. – Ми знаходимося в новій ситуації».

Вибори проєвропейського Еммануеля Макрона президентом Франції та попередження президента США Дональда Трампа щодо того, що європейські союзники повинні платити більше за свою безпеку, стали рушійною силою для реалізації проекту.

Очікується, що міністри закордонних справ та оборони підпишуть пакт сьогодні, а лідери ЄС мають затвердити його в грудні, що він став законом.

Протягом тривалого часу ініціативу інтеграції оборони блокувала Великобританія, але після рішення крани вийти зі складу блоку, Франція та Німеччина її відродила.

Окрім Данії, яка повністю відмовилась від захисту з боку ЄС, лише Австрія, Польща, Ірландія та Мальта ще не вирішили, чи приєднуватись їм до пакту.

Британія також може приєднатись до ініціативи, але за умови надання країною значних коштів та досвіду.

Незважаючи на підтримку проекту, і Франція, і Німеччина мають власні уявлення про співпрацю. Париж хоче, щоб авангард країн ЄС приносив кошти та активи у французькі військові місії та проекти. Підхід Берліну є більш загальним – навіть маленькі країни можуть надати свої знання та досвід. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті