23 країни ЄС підписали пакт про створення нового формату військової співпраці

23 країни ЄС підписали пакт про створення нового формату військової співпраці

Йдеться про створення спільних сил швидкого реагування або здійснення закупівель в сфері оборони

23 країни ЄС підписали пакт про створення нового формату військової співпраці
фото Shutterstock

23 держави Євросоюзу приєдналися до ініціативи Постійного структурного співробітництва в оборонній сфері (PESCO), передає Deutsche Welle.

Церемонія підписання спільної декларації, в якій країни повідомили про свій намір приєднатися до нової програми, пройшла в понеділок в Брюсселі.

Це новий рівень військової співпраці, зазначає видання. Міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель та верховна представниця ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні назвали цей крок історичним. Генсек НАТО Єнс Столтенберг, який також взяв участь у засіданні, привітав цю ініціативу.

PESCO – це рамки для здійснення країнами спільних проектів. Вони можуть бути двох типів: створення нових оборонних можливостей або спільні операції. Міноборони Німеччини пропонує створення європейського медичного командування або центру навчання офіцерів.

Основна ідея співпраці – підвищити ефективність завдяки спільному виконанню того, що кожна з країн зараз робить самостійно. Наприклад, в ЄС функціонує майже 40 різноманітних типів броньованих машин і близько 20 типів літаків. Уникнути спричиненого цим різноманіттям нераціонального використання ресурсів і хочуть за допомогою PESCO.

У рамках механізму PESCO учасники вже запропонували для реалізації понад 50 проектів, однак почати планують з десяти.

Британія довго блокувала ініціативу нового формату військової співпраці, але після рішення крани вийти зі складу ЄС, Франція та Німеччина її відродили.

Пакт не підписали Ірландія, Мальта і Португалія, однак у них є можливість приєднатися згодом.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло