Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
23 країни ЄС підписали пакт про створення нового формату військової співпраці

23 країни ЄС підписали пакт про створення нового формату військової співпраці

Йдеться про створення спільних сил швидкого реагування або здійснення закупівель в сфері оборони

23 країни ЄС підписали пакт про створення нового формату військової співпраці
фото Shutterstock

23 держави Євросоюзу приєдналися до ініціативи Постійного структурного співробітництва в оборонній сфері (PESCO), передає Deutsche Welle.

Церемонія підписання спільної декларації, в якій країни повідомили про свій намір приєднатися до нової програми, пройшла в понеділок в Брюсселі.

Це новий рівень військової співпраці, зазначає видання. Міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель та верховна представниця ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні назвали цей крок історичним. Генсек НАТО Єнс Столтенберг, який також взяв участь у засіданні, привітав цю ініціативу.

PESCO – це рамки для здійснення країнами спільних проектів. Вони можуть бути двох типів: створення нових оборонних можливостей або спільні операції. Міноборони Німеччини пропонує створення європейського медичного командування або центру навчання офіцерів.

Основна ідея співпраці – підвищити ефективність завдяки спільному виконанню того, що кожна з країн зараз робить самостійно. Наприклад, в ЄС функціонує майже 40 різноманітних типів броньованих машин і близько 20 типів літаків. Уникнути спричиненого цим різноманіттям нераціонального використання ресурсів і хочуть за допомогою PESCO.

У рамках механізму PESCO учасники вже запропонували для реалізації понад 50 проектів, однак почати планують з десяти.

Британія довго блокувала ініціативу нового формату військової співпраці, але після рішення крани вийти зі складу ЄС, Франція та Німеччина її відродили.

Пакт не підписали Ірландія, Мальта і Португалія, однак у них є можливість приєднатися згодом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті