Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
Єврокомісар з економіки закликав створити «чорний список» країн-податкових гаваней

Єврокомісар з економіки закликав створити «чорний список» країн-податкових гаваней

Список порушників можуть затвердити вже 5 грудня

Єврокомісар з економіки закликав створити «чорний список» країн-податкових гаваней
фото Shutterstock

Комісар ЄС з економічних та фінансових питань, податків і митниці П'єр Московічі закликав пришвидшити впровадження в Європі прозорих заходів щодо оподаткування підприємств.

На тлі скандалу з Paradise Papers Московічі звернувся до депутатів під час засідання Європарламенту в Стразбурзі і закликав до створення реєстру країн-порушників. В наступному місяці ЄС має намір скласти «чорний список» податкових притулків, пише NewEurope.

«Ми давно знаємо, що транснаціональні корпорації, багаті платники податків, консалтингові фірми і банки працюють всі гуртом і прикриваючи один одного, щоб отримувати величезні доходи від несплати податків, і ми маємо справу не з окремими інцидентами, а з систематичним, глобальним і організованим явищем», – підкреслив Московічі.

«Я маю намір реалізувати цей список після скандалу з Panama Papers. Комісія погодилася на цю пропозицію дуже швидко, і я настійно закликаю держави-члени прийняти його, як тільки він буде готовий – відразу ж після наступного засідання Ради міністрів фінансів ЄС 5 грудня. 5 грудня в нас повинен бути «чорний список» податкових гаваней», – додав комісар.

Нагадаємо, нещодавно був оприлюднений масив фінансових документів, що отримав назву Paradise Papers, який включає 13,4 млн документів, які стосуються офшорних фінансів.

Викриття стосуються податків і фінансових угод сотень людей і компаній, чиї імена згадуються в отриманих документах.

Всі ці випадки сфокусовані на тому, як політики, транснаціональні корпорації, знаменитості й багатії використовують складні системи трастів, фондів і «компаній-одноденок», щоб захистити свої гроші від податківців або приховати власні фінансові оборудки.

Нагадаємо, відповідно до Paradise Papers, Пінчук отримав дві лондонські офісні будівлі від Коломойського і Боголюбова під час одного з найдорожчих судових процесів Англії.

Зʼясувалося також, що навіть принц Чарльз інвестував кошти в офшори: його представники інвестували гроші у купівлю земельних ділянок, щоб уникнути вирубки на них лісів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті