Єврокомісар з економіки закликав створити «чорний список» країн-податкових гаваней
Список порушників можуть затвердити вже 5 грудня

Комісар ЄС з економічних та фінансових питань, податків і митниці П'єр Московічі закликав пришвидшити впровадження в Європі прозорих заходів щодо оподаткування підприємств.
На тлі скандалу з Paradise Papers Московічі звернувся до депутатів під час засідання Європарламенту в Стразбурзі і закликав до створення реєстру країн-порушників. В наступному місяці ЄС має намір скласти «чорний список» податкових притулків, пише NewEurope.
«Ми давно знаємо, що транснаціональні корпорації, багаті платники податків, консалтингові фірми і банки працюють всі гуртом і прикриваючи один одного, щоб отримувати величезні доходи від несплати податків, і ми маємо справу не з окремими інцидентами, а з систематичним, глобальним і організованим явищем», – підкреслив Московічі.
«Я маю намір реалізувати цей список після скандалу з Panama Papers. Комісія погодилася на цю пропозицію дуже швидко, і я настійно закликаю держави-члени прийняти його, як тільки він буде готовий – відразу ж після наступного засідання Ради міністрів фінансів ЄС 5 грудня. 5 грудня в нас повинен бути «чорний список» податкових гаваней», – додав комісар.
Нагадаємо, нещодавно був оприлюднений масив фінансових документів, що отримав назву Paradise Papers, який включає 13,4 млн документів, які стосуються офшорних фінансів.
Викриття стосуються податків і фінансових угод сотень людей і компаній, чиї імена згадуються в отриманих документах.
Всі ці випадки сфокусовані на тому, як політики, транснаціональні корпорації, знаменитості й багатії використовують складні системи трастів, фондів і «компаній-одноденок», щоб захистити свої гроші від податківців або приховати власні фінансові оборудки.
Нагадаємо, відповідно до Paradise Papers, Пінчук отримав дві лондонські офісні будівлі від Коломойського і Боголюбова під час одного з найдорожчих судових процесів Англії.
Зʼясувалося також, що навіть принц Чарльз інвестував кошти в офшори: його представники інвестували гроші у купівлю земельних ділянок, щоб уникнути вирубки на них лісів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].