Переворот у Зімбабве: військові захопили всі державні установи

Переворот у Зімбабве: військові захопили всі державні установи

Їх мета – покласти край правлінню президента Мугабе й не допустити передання влади його дружині

Переворот у Зімбабве: військові захопили всі державні установи
скрін з відео Euronews

У Зімбабве військові в середу зранку захопили державні установи, передає Reuters. При цьому вони заявили, що їх дії спрямовані на «злочинців» в оточенні президента Роберта Мугабе, які прагнуть дестабілізувати країну.

93-річний Мугабе – єдиний правитель, якого знала країна з часу здобуття незалежності і який править уже 37 років.

Солдати захопили державну телекомпанію. Бронетранспортери перекрили дороги в головні урядові установи, парламент і суди в центральній частині Хараре (столиці). Атмосфера в столиці залишалася спокійною.

Військові запевнили, що президент Мугабе і його сім'я в безпеці. Сам Мугабе по телефону розмовляв із президентом ПАР Якобом Зума і повідомив, що він під домашнім арештом, але все інше в нормі.

Поки що неясно, чи призведе цей військовий переворот до офіційного закінчення правління Мугабе. Головна мета генералів, імовірно, не дозволити 52-річній дружині Мугабе Грейс стати на його місце.

Мугабе, якого багато африканців вважають героєм, який поклав кінець колоніальному правлінню, на Заході має репутацію деспота, чия провальна економічна політика і застосування насильства для підтримки влади зруйнували одну з найперспективніших держав Африки.

Криза в Зімбабве розгорілася після того, як минулого тижня Мугабе зняв з поста віце-президента свого політичного союзника протягом більше 40 років Еммерсона Мнангагву, звинувативши його у відсутності вірності й обмані.

На думку військових генералів, це було зроблено для того, щоб розчистити дорогу для дружини – Грейс Мугабе.

«Нашою метою є тільки злочинці, що оточують президента Роберта Мугабе, які скоюють злочини, що викликають соціальні та економічні страждання в країні, для притягнення їх до відповідальності», – сказав начальник генштабу національної армії Зімбабве.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло