Трамп хоче зробити законним полювання на слонів в Африці

Трамп хоче зробити законним полювання на слонів в Африці

Одним пострілом Трамп вкладе двох суперників – Обаму, який раніше заборонив полювання, і Клінтон, яка разом з донькою бореться за збереження слонів

Трамп хоче зробити законним полювання на слонів в Африці
фото Shutterstock

Адміністрація Трампа планує зняти обмеження на ввезення у США трофеїв зі слонів, убитих у африканських країнах Зімбабве і Замбії. Це означає, що американці скоро зможуть полювати в цих країнах на слонів, яких віднесено до категорії вимираючих видів, передає CNN.

Попередній президент Барак Обама у 2014 році заборонив ввезення в США решток вбитих слонів у рамках національної стратегії боротьби з торгівлею дикими тваринами.

Однак у Трампа стверджують, що контрольований відстріл слонів сприятиме збереженню виду.

Служба рибної та дикої природи США визначила, що «правове, регульоване спортивне полювання в рамках програми раціонального управління може допомогти збереженню певних видів шляхом надання стимулів місцевим громадам для збереження видів та залученню коштів для цих цілей», – додали в прес-службі.

Це рішення спричинило хвилю обурення серед громадськості.

Кількість слонів у дикій природі впала на 30% в період з 2007 по 2014 рік, незважаючи на зусилля щодо їх збереження. У деяких місцях їх поголів’я зменшилося більш як на 75% через браконьєрство для отримання слонової кістки. У 2016 році в дикій природі було лише 350 000 слонів, порівняно з мільйонами на початку ХХ століття.

«Ми не можемо контролювати те, що відбувається в інших країнах, але ми можемо контролювати хоча б обмеження на імпорт убитих тварин», – сказав Вейн Пачолі, президент US Humane Society.

Між тим деякі оглядачі вбачають у таких діях адміністрації Трампа політичні мотиви. Зокрема відомо, що донька Хілларі Клінтон, суперниці Трампа на виборах, є активним борцем за збереження слонів. Так, у 2013 році Челсі Клінтон разом із матірʼю виділили $80 млн на фонд Clinton Global Initiative для боротьби з браконьєрами за слоновою кісткою.

При цьому обидва сини Трампа – Дональд Трамп-молодший та Ерік є затятими мисливцями на великих тварин. Зокрема, в 2011 році в інтернет потрапили фото, на яких Трамп-молодший позує з хвостом вбитого слона. Уточнюється, що фото зроблено під час полювання в Зімбабве.

Нагадаємо, в Україні лося хочуть внести в Червону книгу як рідкісну тварину – полювання на нього буде заборонено. Нацкомісія з питань Червоної книги схвалила це рішення, слово за міністерством екології.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло