Rolls-Royce представила екологічно чисту яхту люкс-класу

Rolls-Royce представила екологічно чисту яхту люкс-класу

Це перший транспорт класу люкс, який буде їздити на електриці і на газі

Rolls-Royce представила екологічно чисту яхту люкс-класу
фото rolls-royce.com

Британський виробник люксових автомобілів Rolls-Royce, що входить в BMW Group, представив першу в світі гібридну яхту класу люкс, яка може працювати і на електриці, і на зрідженому газі, йдеться в повідомленні на сайті компанії.

Яхта Crystal Blue має довжину 62 метри і розрахована на 12 пасажирів і 12 членів екіпажу.

Повні баки дозволять Crystal Blue пройти 3 тисячі морських миль, проте в «комплект» яхти входить власне судно-бункер Blue Shadow, яке збільшує дальність ходу до 4,4 тисяч миль. Бункер потрібен для додаткової заправки, оскільки інфраструктура заправки зрідженим газом у світі розвинена слабко.

Rolls-Royce представила екологічно чисту яхту люкс-класу
rolls-royce.com

Rolls-Royce розробила «екологічно чисту яхту» не випадково – раніше в люкс-сегменті морського транспорту не було жодної екологічної моделі.

«Все більше компаній розглядають СПГ (стиснений природний газ – ред.) як альтернативне паливо, зважаючи на відносно стабільні ціни, – зазначив Пітер Келлер, віце-президент підрозділу компанії TOTE Inc. в Нью-Джерсі. – Крім того, у судновласників з'явилося «екологічна свідомість».

Проте суттєво сповільнює розвиток морського транспорту з СПГ-двигунами вартість їх будівництва. Вона на 10%-25% вища, ніж для кораблів з традиційними двигунами, в зв'язку з чим знадобиться 5-8 років, щоб окупити їх будівництво.

Головна проблема – складні у виробництві баки для СПГ-палива. Їх вартість для одного судна – близько $40 млн. Однак низькі ціни на газ дозволять через якийсь час окупити це придбання.

Нагадаємо, раніше Rolls-Royce представив Phantom VIII – найдорожчий та найбільший автомобіль у світі, народжений з тієї ж лінії моделей, якими користувалися Елвіс Преслі, Королева Єлизавета II і репер 50 Cent, а також безліч магнатів і олігархів у всьому світі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло