Україна за рік піднялась у глобальному рейтингу оподаткування на 41 сходинку

Україна за рік піднялась у глобальному рейтингу оподаткування на 41 сходинку

Україна перейшла з 84 на 43 позицію у рейтингу Світового банку та PwC

Україна за рік піднялась у глобальному рейтингу оподаткування на 41 сходинку
Фото: Shutterstock

З 190 країн Україна в рейтингу Paying Taxes 2018 піднялася на 43 позицію. Оцінку простоти сплати податків готує Група Світового банку і аудиторська компанія PricewaterhouseCoopers за підсумками минулого податкового року.

Податкові системи оцінюються за чотирма параметрами: загальна податкова ставка, час, що витрачається суб'єктами господарювання на сплату податків, кількість платежів, простота відшкодування ПДВ і коригування корпоративного податку (податку на прибуток).

Згідно з рейтингом, в Україні загальна ставка на оподаткування податку на прибуток складає 11,9%, податки з зарплати – 24,8%, інші податки – 1,0%. Загалом загальна ставка на оподаткування в Україні складає 37,8%. Середнє значення рейтингу сягає позначки у 40,5%. 

Станом на листопад 2017 року кількість податкових платежів в Україні зберігає відмітку в п'ять платежів на рік. Середнє значення рейтингу Paying Taxes – 24 платежі.

Складання та подання звітності податку на прибуток в Україні займає 36,5 години на рік (у світі – 61 год/рік, в ЄС з ЄАВТ – 34 год/рік), податків з зарплати в Україні – 92 год/рік (у світі – 88 год/рік, в ЄС з ЄАВТ – 34 год/рік), інших податків – 199 год/рік (у світі та ЄС з ЄАВТ – 95 і 51 год/рік відповідно). У цілому час на складання і подання звітності в Україні займає 328 годин. Середньосвітове значення – 240 годин.

Індекс постподавання декларування бюджетного відшкодування в Україні займає 16 годин (у світі – 18,4 год, у ЄC з ЄАВТ – 7,1 год).

Що важливо – час на отримання відшкодування ПДВ в Україні займає всього 14,3 тижня. Тоді як у Східній Європі та Центральній Азії – 24 тижні. А загалом у світі ще більше – 27,8 тижнів. 

Виправлення помилки в декларації податку на прибуток займає в Україні 3 години. Перевірка з ПнП, згідно з даними рейтингу, в Україні малоймовірна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло