Держбюджет забере в Ощадбанку 30% прибутку

Держбюджет забере в Ощадбанку 30% прибутку

Це мінімальний допустимий розмір дивідендів за законом про управління об'єктами держвласності

Держбюджет забере в Ощадбанку 30% прибутку
Фото: Shutterstock

Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує знизити відсоток виплати дивідендів до держбюджету для Ощадбанку до 30%. Про це повідомляє Finclub.

Згідно з повідомленням, МЕРТ пропонує зобов'язати підприємства з держчасткою направити на виплату дивідендів 50% чистого прибутку за поточний рік. Це відповідає нормативу, встановленого для розподілу прибутку за попередній рік.

Однак винятки будуть зроблені для Ощадбанку і «Укргідренерго». Ці компанії виплатять до держбюджету мінімальний допустимий розмір згідно із законом про управління об'єктами держвласності, а саме дивіденди в розмірі 30% прибутку за 2017 рік.

Згідно з пояснювальною запискою проекту Кабміну, необхідністьу 30% пов'язана з тим, що максимальний рівень ставки виплати дивідендів передбачений його договорами із залучення $1,5 млрд на зовнішніх ринках капіталу.

МЕРТ вказує, що станом на початок жовтня при закладеному в держбюджет-2017 плані в 13,4 млрд грн 101 підприємство з державною часткою сплатило 15,25 млрд грн дивідендів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло