АМПУ і ЄБРР підписали угоду про спільну розробку проектів концесії в двох портах

АМПУ і ЄБРР підписали угоду про спільну розробку проектів концесії в двох портах

Проект має забезпечити прозорість конкурсу з залучення інвесторів

Адміністрація морських портів України (АМПУ) та Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) підписали угоду про фінансування розробки техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) проектів концесії ДП «Стивідорна компанія «Ольвія» і ДП «Херсонський морський торговельний порт». Про це повідомляє прес-служба АМПУ.

ЄБРР повинен покрити витрати на технічну допомогу в організації концесійних проектів, а також на підготовку конкурсів для залучення приватних інвесторів до передачі в концесію двох державних стивідорних компаній.

«Реалізація концесійних проектів в морській галузі є логічним продовженням портової реформи, розпочатої у 2013 році. Розробка ТЕО і конкурсної документації на високому професійному рівні спільно з провідними міжнародними фінансовими організаціями стане запорукою прозорості конкурсу та економічної обґрунтованості концесії державних стивідорів. А успішна реалізація пілотних для галузі проектів створить основу для довгострокового інвестування в розвиток портів на зрозумілих і взаємовигідних умовах як для бізнесу, так і для держави», – зазначив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

За його словами, за попередніми розрахунками передача двох держстивідорів у концесію буде сприяти збільшенню вантажопотоку не менше ніж на 5,5 млн тонн і залученню інвестицій в обсязі до $140 млн.

Нагадаємо: 14 листопада 2017 року Міністерство інфраструктури України і Міжнародна фінансова корпорація (IFC) підписали Меморандум про взаєморозуміння. IFC допоможе структурувати проекти ДПП в двох українських портах – ДП «Стивідорна компанія «Ольвія» і ДП «Херсонський морський торговельний порт». IFC також вивчить можливість структуризації проекту ДПП з розвитку залізнично-поромного комплексу в ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ».

У червні 2017 року Мінінфраструктури затвердило плани підготовки і реалізації пілотних проектів з передачі в концесію державного майна ДП «Стивідорна компанія «Ольвія», ДП «Херсонський морський торговельний порт», залізнично-поромного комплексу ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» і майна ДП «Адміністрація морських портів України».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло