В Чорнобилі готові запустити в роботу першу сонячну електростанцію

В Чорнобилі готові запустити в роботу першу сонячну електростанцію

Станція знаходиться всього за 100 м від атомного реактора

В Чорнобилі готові запустити в роботу першу сонячну електростанцію
фото Shutterstock

Першу сонячну електростанцію в Чорнобильській зоні буде здано в експлуатацію вже в грудні цього року, повідомляє Bloomberg.

Проект належить українській компанії Rodina Energy Group Ltd і німецькій Enerparc AG. Потужність сонячної електростанції сягає одного мегавата, а її будівництво коштувало 1 млн євро, згідно з інформацією Євгенія Варягіна, головного виконавчого директора української компанії.

«Крок за кроком ми хочемо оптимізувати Чорнобильську зону. Це не повинна бути чорна діра посеред України. Наш проект розміщений за 100 метрів від екватора», – зазначив він.

Міністр екології Остап Семерак оголосив у липні 2016 року про плани на 1000-кілометрову ділянку порожньої землі. Фермерство і лісове господарство у заражених радіацією землях є небезпечними, проте проекти з відновлювальної енергетики цілком підійдуть для цих територій, пише видання.

За словами Варягіна, українська Rodina Energy Group Ltd також відкрита для роботи з новими партнерами та інвесторами.

За даними Bloomberg, інші енергетичні компанії також висловили інтерес. Французька Engie SA проводить попереднє дослідження щодо реалізації проекту на 1 ГВт потужностей. Китайські компанії GCL System Integration Technology Co. Ltd. і China National Complete Engineering Corp. також заявили, що вони зацікавлені у будівництві сонячного парку.

Щоб привабити інвесторів, уряд пропонує дешеву землю і відносно високі вхідні тарифи. Rodina і Enerparc уклали угоду, за якою вони будуть отримувати 15 євроцентів за кожну кіловат-годину до 2030 року. Це майже на 40% вища ціна, ніж будь-де в Європі.

«Ціна вища тому, що це ризикований ринок», – зазначив  аналітик з альтернативної енергетики П'єтро Радойя.

Водночас він вважає, що сонячний парк Чорнобиля за деякими ознаками нагадує «мікс» афери, корупції та бізнес-проекту. Більше про це в матеріалі «Chornobyl Solar: реінкарнація схеми Клюєва».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло