Данія заборонила Росії прокладати «Північний потік-2» через свої води

Данія заборонила Росії прокладати «Північний потік-2» через свої води

Новий закон враховує загрози внутрішній безпеці країни та зовнішню політику

Данія заборонила Росії прокладати «Північний потік-2» через свої води
фото Shutterstock

У четвер парламент Данії прийняв закон, який дозволить заборонити російському газопроводу «Північний потік – 2» проходити через води країни з міркувань безпеки або зовнішньої політики, повідомляє Reuters.

Нові правила дозволять уряду забороняти створювати трубопровідні проекти, керуючись міркуваннями безпеки або зовнішньої політики. Раніше питання зовнішньої політики і політики безпеки не були вагомою підставою для того, щоб регулюючі органи забороняли трубопроводи в територіальних водах Данії.

Країнам – членам Євроюзу найближчим часом навряд чи вдасться дійти консенсусу щодо Nord Stream 2. Про це заявив глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер за підсумками переговорів про проблему «Північного потоку» між главами держав і урядів ЄС у Брюсселі.

За словами Юнкера, лідери ряду держав, зокрема Польщі, Литви, Латвії та Данії, висловили свої побоювання у зв'язку з проектом будівництва газопроводу, вказуючи на загрозу зростання залежності ЄС від поставок російських енергоносіїв і на агресивну політику Росії щодо її сусідів.

Країни, які підтримують спорудження Nord Stream 2 – Німеччина й Австрія. Вони стверджують, що «Північний потік» є комерційним проектом, і політичні міркування не повинні відігравати головну роль при його оцінці.

«Північний потік – 2» – газопровід з Росії в Німеччину через Балтійське море довжиною 1220 км і потужністю 55 млрд кубометрів на рік. «Північний потік – 2» безпосередньо зв'яже російську ресурсну базу та європейських споживачів.

Раніше повідомлялося, що Данія може устромити палицю в колеса російському «Північному потоку – 2» і Росії доведеться будувати газопаропровід в обхід данських територіальних вод.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло