Данія заборонила Росії прокладати «Північний потік-2» через свої води
Новий закон враховує загрози внутрішній безпеці країни та зовнішню політику

У четвер парламент Данії прийняв закон, який дозволить заборонити російському газопроводу «Північний потік – 2» проходити через води країни з міркувань безпеки або зовнішньої політики, повідомляє Reuters.
Нові правила дозволять уряду забороняти створювати трубопровідні проекти, керуючись міркуваннями безпеки або зовнішньої політики. Раніше питання зовнішньої політики і політики безпеки не були вагомою підставою для того, щоб регулюючі органи забороняли трубопроводи в територіальних водах Данії.
Країнам – членам Євроюзу найближчим часом навряд чи вдасться дійти консенсусу щодо Nord Stream 2. Про це заявив глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер за підсумками переговорів про проблему «Північного потоку» між главами держав і урядів ЄС у Брюсселі.
За словами Юнкера, лідери ряду держав, зокрема Польщі, Литви, Латвії та Данії, висловили свої побоювання у зв'язку з проектом будівництва газопроводу, вказуючи на загрозу зростання залежності ЄС від поставок російських енергоносіїв і на агресивну політику Росії щодо її сусідів.
Країни, які підтримують спорудження Nord Stream 2 – Німеччина й Австрія. Вони стверджують, що «Північний потік» є комерційним проектом, і політичні міркування не повинні відігравати головну роль при його оцінці.
«Північний потік – 2» – газопровід з Росії в Німеччину через Балтійське море довжиною 1220 км і потужністю 55 млрд кубометрів на рік. «Північний потік – 2» безпосередньо зв'яже російську ресурсну базу та європейських споживачів.
Раніше повідомлялося, що Данія може устромити палицю в колеса російському «Північному потоку – 2» і Росії доведеться будувати газопаропровід в обхід данських територіальних вод.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].