Данія може вставити палицю в колеса російському «Північному потоку-2»
Росії, можливо, доведеться будувати газопаропровід в обхід данських територіальних вод

30 листопада парламент Данії може проголосувати за законопроект, який забороняє проекти в данських територіальних водах, якщо вони несуть загрозу національній безпеці, повідомляє «Известия».
Найбільшої шкоди новий законопроект може завдати головному енергопроекту Росії в Європі – газопроводу «Північний потік-2», який повинен проходити в тому числі через територіальні води Данії.
«Поки що пройшло лише перше слухання законопроекту, попереду ще два. Але переважна більшість депутатів підтримують ініціативу, і закон буде прийнято», – повідомив заступник голови комітету данського парламенту з питань зовнішньої політики від Соціал-демократичної партії Нік Хеккеруп.
Якщо 30 листопада депутати підтримають законопроект, він може вступити в силу вже з нового року.
Як варіант виходу із ситуації розробники газопроводу пропонують перекинути його з територіальних вод Данії у економічну зону, де у Копенгагена вже немає можливості щось заблокувати з точки зору міжнародного морського права. Однак це вдарить по вартості і тривалості будівництва.
Спроби згорнути проект робила і Швеція, через води якої також пролягає «Північний потік-2», також країни Східної Європи і Прибалтики. Але вони не знайшли вагомих аргументів зупинити будівництво.
Також МЗС Польщі підготувало висновок про «Північний потік-2», згідно з яким управління газопроводом необхідно буде передати незалежному оператору.
«Північний потік-2» – газопровід по дну Балтійського моря з Росії до німецького Грайфсвальда, інвесторами якого виступають російський «Газпром», французький Engie, австрійська OMV, німецька Uniper і британсько-голландська компанія Royal Dutch Shell.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].