mind
«Тотальний контроль»: Китай планує ввести систему, що дозволить владі знати все про кожного громадянина

«Тотальний контроль»: Китай планує ввести систему, що дозволить владі знати все про кожного громадянина

Ті, хто виправдають довіру влади, отримають пільги та бонуси, а на людей з низьким «рейтингом довіри» накладатимуть адміністративні санкції та обмеження

«Тотальний контроль»: Китай планує ввести систему, що дозволить владі знати все про кожного громадянина
фото з pixabay.com

Китай планує впровадити соціальну систему кредиту довіри до своїх громадян до 2020 року. Про це повідомляє Futurism.

Нова система є дуже простою. Кожен громадянин Китаю отримає оцінку, яка залежатиме від великої кількості факторів – від соціальної поведінки людини до того, чи регулярно вона сплачує рахунки.

Згідно з отриманим рейтингом, спеціальні алгоритми визначатимуть, чи заслужила особа на отримання кредиту, швидке лікування чи освіту. А на власникві низького рейтингу накладатимуть адміністративні санкції та обмеження.

Ця програма не є обов’язковою до 2020 року, але компанії Китаю вже почали добровільно її впроваджувати.

Зазначається, що однією з таких компаній є China Rapid Finance – партнер гіганта соціальних мереж Tencent, що має доступ до надзвичайно великої кількості даних.

Прихильники впровадження системи оцінки кредиту довіри переконані, що це надасть китайським громадянам важливий для них доступ до фінансових послуг. Уряд також вважає, що «ті, хто виправдав довіру, зможе користуватись усіма благами, а ті, хто її втратив, не зможуть зробити і кроку».

Утім, видання зазначає, що головна проблема полягає в тому, що «соціально прийнятну поведінку» буде визначати китайська влада, а не демократичний процес або об’єктивна група.

Із впровадженням цієї системи влада отримає потужний інструмент контролю над практично усіма аспектами життя громадян.

Деякі аналітики вважають, що система довго не проживе, оскільки «вільний світ» її ніколи не сприйме і її розгортання «завдасть шкоди авторитету Китаю в регіональному та світовому масштабі». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті