Група російських хакерів за 1,5 року пограбувала 20 банків по всьому світу – експерти
Переважно постраждали банки Росії, США і Великобританії

Компанія Group-IB, що спеціалізується на запобіганні та розслідуванні кіберзлочинів, передала звіт про російськомовну хакерську групу MoneyTaker в Інтерпол, Європол, а також МВС Росії, йдеться в матеріалах компанії.
Згідно зі звітом, MoneyTaker протягом 1,5 року здійснила 20 успішних атак на російські та зарубіжні банки і організації.
Зокрема, з російських банків хакерам вдалося вивести понад 140 млн рублів. Як правило, хакери атакували невеликі нішеві банки.
Крім російських банків, у списку MoneyTaker були 14 кредитних організацій з США, британські банки, а також адвокатська контора і провайдер IT-послуг, також з США. Середній збиток склав $500 000.
У Group-IB припускають, що найближчим часом угруповання спробує атакувати банки в Латинській Америці. З метою попередження компанія вже розіслала інформацію про діяльність угруповання в правоохоронні органи різних країн.
У Group-IB пояснили, що віднесли угруповання до російських хакерів, оскільки в ході розслідування з'ясувалося, що MoneyTaker використовувала сервери в РФ.
«Є й інші ознаки, що вказують на те, що один або кілька членів МТ російськомовні, проте ми не розголошуємо їх, оскільки продовжуємо роботу над розкриттям інцидентів», – уточнили в Group-IB.
Експерти вирахували основні прийоми МТ: хакери встановлюють на сервери легітимні інструменти, що використовуються банками для проведення тестів на проникнення в систему. Але сервер зловмисників має принципову відмінність: він не шукає атаки, а керує ними.
Крім того, хакери використовують «безтілесні» програми, які працюють тільки в оперативній пам'яті та знищуються після перезавантаження.
Нагадаємо, раніше експерти Group-IB повідомили, що хакери, які влітку запустили вірус NotPetya, стоять і за нещодавньою атакою вірусу BadRabbit.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].