«Telegram не продається»: Павло Дуров розказав, чому вибрав для нового офісу саме Дубаї
Засновник месенджера поділився, скільки має біткойнів і чому фотографується топлес для сайту знайомств

Засновник месенджера Telegram Павло Дуров відкрив офіс своєї компанії в Дубаї (ОАЕ). Про це він розповів в інтервʼю виданню Bloomberg.
За словами Дурова, вибір Об'єднаних Арабських Еміратів не був випадковим. «Це принциповий момент. Люди в західних країнах не розуміють, як податки обмежують їхні можливості», – вважає підприємець. За його словами, держава забирає половину річного прибутку, а в ОАЕ цього немає.
«Мені тут подобається, – зазначив Дуров, сидячи в своєму новому офісі на 23-му поверсі хмарочосу в Dubai Media City. – Це місто розвивається так швидко, як стартап».

Також з інтервʼю стало відомо, що російський підприємець розглядає Telegram як соціальний, благодійний проект і не збирається з ним розлучатися. Він сам оцінює Telegram в суму від $3 до $5 млрд, але ні за що не стане його продавати, як це було з соцмережею «ВКонтакте».
«Месенджер не продається навіть за $20 млрд. Це довічна гарантія», – наголосив Дуров.
Крім того, зʼясувалося, що в Павла є 2000 біткойнів – він закупив їх у 2014 році, ще до відʼїзду з Росії, коли вони коштували по $720 за штуку. Зараз його статки в криптовалюті оцінюються в $33,5 млн. Далекоглядний підприємець називає біткойн «цифровим золотом».
33-річний Дуров та його старший брат Микола, удостоєний багатьох нагород математик і програміст, працювали над своїм месенджером, близько трьох років переїжджаючи із країни в країну.

Їх намагалися завербувати правоохоронні органи, такі як ФБР, а шпигуни час від часу намагаються вивідати інформацію. За словами Дурова, були спроби підкупити одного з його розробників у Сан-Франциско. Місцезнаходження серверів Telegram зберігається в таємниці. Також ходять чутки, що багато хто з його співробітників є мільйонерами.
Хоча Дуров і позиціонує Telegram як безкоштовну програму для користувачів Інтернету, він збирається заробляти на ньому вже у 2018 році. З моменту заснування месенджер тримався на заощадженнях Дурова, зароблених на продажі «ВКонтакте». Павло зізнається, що буде монетизувати Telegram настільки, наскільки необхідно для підтримки проекту на плаву.
На політичні теми Дуров говорити відмовився. Він уявлення не має, чи була Росія причетна до хакерських атак на сервери Демократичної партії у 2016 році під час президентських виборів у США, але, на його думку, державна підтримка для такого не була би потрібна.
«Я сам міг би таке провернути ще у 12 років», – сказав він.
Bloomberg називає Дурова досить суперечливою людиною, дивуючись, чому той нещодавно виклав у Tinder – популярному додатку для знайомств – своє фото топлес, однак для ілюстрації інтерв’ю фотографуватися навідріз відмовився. Дуров зізнався, що відкриває Tinder лише заради забави, познайомитися там з ним неможливо.

Месенджер Telegram уже має 180 млн користувачів, зокрема, він дуже популярний в Ірані, де ним користуються 40 млн мешканців. Щодня кількість користувачів Telegram зростає на півмільйона, за даними видання.
Раніше повідомлялося, що російський суд оштрафував Telegram на 800 000 рублів за відмову співпрацювати з ФСБ – месенджер відмовилася надати доступ до приватних повідомлень користувачів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].