По Facebook ходить новий вірус: як не «заразитися»?

По Facebook ходить новий вірус: як не «заразитися»?

Якщо вірус все ж потрапив на ваш комп’ютер – є простий спосіб його видалити

По Facebook ходить новий вірус: як не «заразитися»?
фото Shutterstock

У соцмережі Facebook активно поширюється новий вірус. Перші випадки атаки на українських користувачів було зафіксовано 15 грудня, передає Канал 24. Вірус передається через особисті повідомлення, де прикріплений файл з назвою video_9504.zip.

Цифри можуть бути іншими, але принцип атаки однаковий. Якщо користувач відкриє такий файл – одразу починається завантаження програми на комп'ютер. З'являється значок, схожий на YouTube.

Це означає, що тепер хакери отримали доступ до даних користувача соцмережі. Заражені файли далі поширюються мережею від імені зламаної сторінки.

По Facebook ходить новий вірус: як не «заразитися»?

Якщо ви отримали таке повідомлення зі згаданим форматом файлу, то в жодному разі не рекомендується переходити за посиланням. Спочатку варто уточнити в людини, яка це надіслала, чи дійсно вона відправляла вам цей файл і що він містить.

Як видалити вірус. Якщо файл ви все-таки відкрили, і вірус атакував вашу сторінку, то в першу чергу потрібно видалити з компʼютера програму, яка встановилася на ваш комп’ютер разом з вірусом. Для цього оберіть – «Панель керування» – «Програми» – «Видалення програм».

Потім почистіть ваш пристрій антивірусною програмою.

Потрібно також змінити пароль для входу в Facebook і встановити двофакторну аутентифікацію (увійти на сторінку можна буде за допомогою підтвердження коду, який прийде в смс-повідомленні на мобільний).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті