Підсумкова прес-конференція Мінфіну: основні тези

Підсумкова прес-конференція Мінфіну: основні тези

Які підсумки підбило керівництво Міністерства фінансів та що планує на наступний рік

Підсумкова прес-конференція Мінфіну: основні тези
фото УНІАН

Міністерство фінансів відзвітувало про підсумки діяльності за 2017 рік, а також поділилося планами на наступний рік. Нижче наведені тези з прес-конференції міністерства.

Про співпрацю з МВФ

У Мінфіні вважають, що отримати два транші і навіть більше наступного року цілком реально. Однак про нову програму співпраці говорити «не на часі», адже потрібно виконати діючи домовленості;

Про єврооблігації 

Випуск єврооблігацій дозволив Україні не тільки залучити додатковий ресурс до бюджету, а й знизити ризики майбутніх виплат. «Частину грошей, які ми запозичили, ми використали на те, щоб обміняти на облігації, які були б погашені в 2019–2020 роках», – зазначив міністр фінансів Олександр Данилюк.

Про облігації внутрішньої державної позики (ОВДП)

У Мінфіні планують збільшити обсяг іноземних інвестицій в ОВДП, які з вересня 2017 року вже склали близько $200 млрд.

Про держбанки

Найближчим часом міністерство планує представити загальну стратегію розвитку державних фінансових установ. Розглядається також питання докапіталізації Ощадбанку (зараз триває дискусія з НБУ з цього питання), та поки не планується докапіталізація Укрексімбанку та Укргазбанку.

Про держбюджет

Мінфін планує внести зміни до Бюджетного кодексу в частині введення середньострокового планування, з тим, щоб у травні-червні вже почати обгворення державного кошторису, а також передбачити своєчасне оновлення макропрогнозу для актуалізації даних держбюджету напередодні голосування в парламенті.

«Якщо ми бачимо, що ситуація змінюється, то не треба чекати (…) треба робити так, щоб до моменту голосування бюджет був максимально актуальним», – зазначив Данилюк.

Про законодавчі ініціативи

У міністерстві планують створити Службу фінансових розслідувань вже наступного року і найближчим часом запропонувати парламенту відповідний законопроект. Крім того, Мінфін закликає Раду розглянути законопроект про гральний бізнес, адже за словами міністра більше $1 млрд цього ринку знаходиться в тіні. 

Про відшкодування ПДВ

Мінфін зазначає, що система відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) працює стабільно і ефективно.

«Система (відшкодування ПДВ) працює. Грошей достатньо. (…) Єдине що нам не вдалося зробити це використовувати гроші зі спецконфіскацій для того, щоб погасити заборгованість, яка  була накопичена. Цього не було зроблено. Ще є така заборгованість», – зазначив міністр.

Про реформування ДФС

Реформування Державної податкової служби триває, оскільки не вдалося його завершити у 2017 році.

Водночас, як писав Mind, Кабінет міністрів збільшив видатки для Державної фіскальної служби (ДФС) і направив 36 млн грн на забезпечення функціонування контролюючих органів, зокрема на оплату праці посадових осіб і працівників фіскального органу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті