Кабмін схвалив пакет необхідних рішень для запуску медичної реформи
В українців можуть зʼявитися сімейні лікарі, електронні рецепти та національний страховик

Кабінет міністрів на засіданні в середу, 27 грудня, ухвалив ключові документи для запуску медичної реформи. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я. Зокрема, уряд затвердив такі положення й документи:
Починає роботу Національна служба здоровʼя України
Це буде національний страховик, який укладатиме договори із закладами охорони здоров’я та закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення. Документ вступить у дію після підписання Президентом законопроекту №6327. На початку січня буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня вона буде утворена та розпочне роботу.
Нова система фінансування на рівні сімейних лікарів почне працювати з середини року
З липня 2018 року заклади первинної ланки у містах, громадах та районах, які приєднаються до реформи, отримають виплати за медичні послуги за кожного пацієнта від Національної служби здоров’я України. До цього часу всі медичні заклади країни будуть отримувати кошти, як і раніше – за субвенцією через місцеві бюджети. Заклади вторинної і третинної допомоги будуть фінансуватися за субвенцією до кінця 2018 року.
У квітні розпочинається національна кампанія «Обери свого лікаря»
Обрати свого лікаря та підписати Декларацію можна буде з 1 квітня. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі.
Крім того, Кабмін затвердив новий перелік послуг первинної медичної допомоги і нові вимоги до оснащення практики первинної допомоги.
«Це типовий для європейських країн перелік послуг: консультації, спрямовані, довідки, профілактичні огляди, основні аналізи. Набір аналізів, які входять до переліку, буде поступово розширюватися, як це відбувається в програмі «Доступні ліки», – пояснили в МОЗ.
Уряд спростив відкриття медичної практики
Тепер для отримання ліцензії на власну медичну практику у сімейній медицині або педіатрії на процедуру в МОЗ потрібно буде витратити не 30, а всього 7 днів. Це перший крок, і найближчим часом ця процедура буде ще більше спрощена.
Програму «Доступні ліки» розширено, готується запуск електронних рецептів
У програмі «Доступні ліки» наступного року стане на 10 препаратів більше, і з’явиться 2 додаткові діючі речовини для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу. На 2018 рік у Державному бюджеті передбачено на 30% більше фінансування програми – 1 млрд гривень.
У квітні у декількох регіонах та у місті Бахмут має запрацювати електронний рецепт, який передусім дозволить пацієнтам отримувати ліки не лише у своєму місті, але й у інших населених пунктах.
Суттєво спрощено процедуру відправки українців на лікування за кордон
Відповідна постанова запроваджує нові принципи роботи Комісії МОЗ та чітко регламентує весь порядок направлення хворих в закордонні клініки для лікування. Також удосконалено механізм фінансування і передбачена можливість залучення для оплати лікування коштів благодійних фондів, місцевих бюджетів, інших не заборонених законодавством джерел.
Нагадаємо, Верховна Рада 19 жовтня підтримала у другому читанні і в цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327), який дає старт медичній реформі, зокрема, змін у системі фінансування медичних послуг.
Детальніше про це в матеріалі «Медична реформа по-європейськи: на що орієнтуватися Україні».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].