Мінагрополітики назвало фактори, які найбільше вплинули на галузь у 2017 році
Експорт с/г продукції в ЄС зріс до $4,03 млрд, тоді як у країни СНД - всього до $937,5 млн

На розвиток фермерських господарств і сільськогосподарської кооперації на 2018 рік закладено 1 млрд гривень. Про це повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, повідомляє прес-служба міністерства.
Підбиваючи підсумки 2017 року, Мартинюк визначив short-list факторів, які вплинули на аграрну галузь. Десять галузевих подій і трендів були опубліковані в його авторській колонці в одному з видань.
Важливими трендами, які сформувалися у 2017 році і будуть впливати на галузь у майбутньому, на думку першого заступника Міністра, є зближення вартості оренди землі з ринковими реаліями, укрупнення гравців в аграрному і продовольчому секторах, подальша розбіжність полюсів СНД-ЄС у структурі експорту. Щодо останнього, за підсумками дев'яти місяців 2017 року аграрний експорт в ЄС зріс на 39,7% до $4,03 млрд, тоді як у країни СНД – всього на 16,1% до $937,5 млн.
Серед досягнень також синхронізація реєстрів – Реєстр речових прав Мін'юсту і Державний земельний кадастр почали обмінюватися даними в режимі онлайн. Ухвалення законів «Про державний контроль у сфері безпеки та якості харчових продуктів» та «Про безпеку та гігієну кормів» дозволило гармонізувати стандарти з ЄС.
Мартинюк зазначив, що тваринництво поки що розвивається погано, але завдяки значній підтримці у 2018 році (4 млрд грн), можна сподіватися на позитивну динаміку.
Незаперечний вплив на сектор мало продовження земельного мораторію.
«З плюсів – учасники земельних відносин отримали річний перепочинок і можливість провести більш якісну підготовку до реформи. З мінусів – збереження неприйнятного статус-кво на сільських територіях, переважна сировинна модель виробництва, посилення позицій крупного бізнесу», – зазначив перший заступник міністра.
Одним з важливих завдань на 2018 рік стане перегляд режиму оподаткування, вважає Мартинюк. Також серед невирішених питань він назвав земельну реформу та китайський контракт ДПЗКУ. В цілому, за його словами, у галузі вплив позитивних факторів переважав.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].