Грузія заочно засудила Саакашвілі на три роки позбавлення волі

Грузія заочно засудила Саакашвілі на три роки позбавлення волі

Вже тривалий час влада Грузії вимагає від України видачі Саакашвілі

Грузія заочно засудила Саакашвілі на три роки позбавлення волі
Фото: Shutterstockk

Міський суд Тбілісі заочно засудив екс-президента Грузії, колишнього голову Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі до трьох років позбавлення волі за статтею про «зловживання службовим становищем» у справі про вбивство у 2006 році співробітника «Об’єднаного банку Грузії» Сандро Ґірґвліані, повідомляє Радіо Свобода.

За даними слідства, у листопаді 2008 року Саакашвілі, зловживаючи службовими повноваженнями, обіцяв керівникові одного з департаментів МВС Грузії помилувати осіб, засуджених за вбивство Сандро Ґірґвліані, а у 2008 році «в обхід комісії з помилування» Саакашвілі зробив це.

Грузія тривалий час домагається від України видачі Саакашвілі, проти якого в його рідній країні порушена низка кримінальних справ.

Наприкінці липня президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства України Міхеїла Саакашвілі, за повідомленнями, через свідоме подання неправдивих відомостей при набутті українського громадянства.

Варто додати, що у 2006 році співробітник «Об'єднаного грузинського банку» Сандро Ґірґвліані вступив у сварку з начальником Служби з громадських зв'язків МВС Гурамом Донадзе і був знайдений мертвим у день конфлікту – 28 січня – у селищі Окрокана (передмісті Тбілісі) з ознаками насильницької смерті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті