Росія погрожує вийти із СОТ через позов ЄС щодо свинини

Росія погрожує вийти із СОТ через позов ЄС щодо свинини

В РФ вважають, що Європа першою порушила правила СОТ

Росія погрожує вийти із СОТ через позов ЄС щодо свинини
фото Shutterstock

Росія погрожує вийти із Світової організації торгівлі (СОТ), якщо позов поданий ЄС стосовно стягнення з РФ 1,39 млрд євро щорічно через обмеження на імпорт свинини. Про це заявив перший заступник голови економічного комітету Сергій Калашніков, передає «РІА Новості».

Раніше стало відомо про позов ЄС з вимогою стягувати з Росії 1,39 млрд євро в рік переданий на розгляд суду СОТ. Претензія пов’язана з забороною на ввіз свинини з Європи, яку Москва ввела в січні 2014 року.

«Санкції взагалі не узгоджуються з правилами СОТ», – сказав Калашніков.

Він також підкреслив, що введення ЄС санкцій проти Росії та ембарго у відповідь на постачання продуктів харчування з ЄС є поза логікою законодавства, пов’язаного з СОТ.

«У разі задоволення позову ЄС ми, напевне, повинні будемо обмежити свою участь в СОТ, можливо і повністю», – сказав сенатор.

Крім того, Калашніков наголосив, що європейці першими стали порушувати правила СОТ, використовуючи санкційну політику проти Росії. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло