«Антонов» допоможе транспортувати частину ракети SpaceX

«Антонов» допоможе транспортувати частину ракети SpaceX

Переліт запланований у період з 10 по 13 січня на літаку AN-124-100 «Руслан»

«Антонов» допоможе транспортувати частину ракети SpaceX
Ракета Falcon Heavy на стартовому майданчику
фото twitter.com/SpaceX

Українська компанія «Антонов» допомагатиме перевезти великогабаритний вантаж компанії SpaceX з Лос-Анджелеса до Флориди. Про це стало відомо з заявки, в якій українська компанія попросила Міністерство транспорту США надати дозвіл на позаплановий переліт вантажного літака AN-124-100 «Руслан», передає Укрінформ.

«Компанія «Антонов» дійсно подає заявку на застосування надзвичайного виключення відповідно до §40109 (g) та §41703 (с) 49 розділу Кодексу законів США з тим, щоб «Антонову»дозволили здійснити односторонній вантажний чартерний переліт для транспортування великогабаритних ракетних комплектуючих», – зазначається у документі.

При цьому уточнюється, що йдеться про частину головного обтічника ракети, яка транспортуватиметься з аеропорту в Лос-Анджелесі до Тітусвілля або безпосередньо до мису Канаверал, штат Флорида. Вказується, що переліт запланований у період з 10 по 13 січня на літаку AN-124-100 «Руслан» в інтересах компанії Space Exploration Technologies Corp. («SpaceX»).

У заявці також описуються габарити вантажу (1788 см на 564 см на 417 см) та його вага, яка становить приблизно 28,1 тонни. Своєчасне транспортування цього обладнання «є критично важливим», зазначається в документі.

«Неможливість доставити цей вантаж до дати приблизно 11 січня 2018 року спричинить додаткові наслідки, які негативно вплинуть на заплановані стартові місії SpaceX. Такий результат був би надмірно шкідливим і дорогим для SpaceX та клієнтів», – зазначається в заявці.

Як відомо, компанія SpaceX здійснює запуски ракетоносіїв зі штатів Вірджинія і Флорида. Зі стартового майданчику у Флориді, на мисі Канаверал, здійснюються запуски більш важких ракетоносіїв Falcon 9.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті