mind
Україна має запасів газу ще на 22 роки

Україна має запасів газу ще на 22 роки

Поліпшити ситуацію можна за рахунок широкомасштабних геологорозвідувальних робіт на територіях, де розташовані ресурси

Україна має запасів газу ще на 22 роки
Фото УНІАН

В Україні 402 родовища вуглеводнів, з яких у промисловій розробці – 269. Державним балансом запасів корисних копалин України в 402 родовищах враховуються видобуті запаси природного газу в кількості 905,6 млрд кубометрів (видобуті 68,9% усіх запасів). Про це повідомив глава правління НАК «Надра України» Ярослав Климович у своїй статті в «Урядовому кур'єрі».

«Як показує досвід видобувних робіт в Україні, з цих запасів можна добути лише половину (452,8 млрд куб. м газу)... а це на 22 роки видобутку», – стверджує Климович. За його словами, якщо врахувати перспективні ресурси, то до видобувних запасів можна додати ще 256,6 млрд куб. м газу.

Поліпшити ситуацію можна за рахунок широкомасштабних геологорозвідувальних робіт на територіях, де розташовані ресурси в 5,6 трлн кубометрів газу, а також за рахунок розвідки нетрадиційних покладів газу.

За оцінками державного підприємства «Укрнаукагеоцентр», вони становлять 32 трлн кубометрів.

Водночас державна газовидобувна компанія «Укргазвидобування» заявила, що має намір активізувати роботу з дорозвідки наявних родовищ у західному регіоні України.

«Для збільшення видобутку газу в західному регіоні «Укргазвидобування» активізує роботу з дорозвідки наявних родовищ, якими оперує «Львівгазвидобування», – йдеться у повідомленні компанії.

Розвідницьке буріння планують провести на шести родовищах «Львівгазвидобування», яке наразі розробляє загалом 39 родовищ, на яких розташовані близько 500 свердловин.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті