mind
В Чехії пройде другий тур президентських виборів

В Чехії пройде другий тур президентських виборів

У першому турі за перемогу на виборах боролися дев'ять кандидатів

В Чехії пройде другий тур президентських виборів
Фото pixabay.com

Нинішній президент Чехії Мілош Земан не зміг в першому турі набрати абсолютну більшість голосів, тому 26 і 27 січня в країні пройде другий тур виборів президента.

Після підрахунку 94% голосів виборців, результат Земана знизився до 39,40%. Його основний конкурент Іржі Драгош набрав 26,20% голосів виборців, повідомляє чеське радіо.

Президентські вибори в Чехії проходили два дні – в п'ятницю і суботу. Громадяни країни повинні були вибрати президента з дев'яти кандидатів.

Нагадаємо, Мілош Земан неодноразово висловлювався за скасування санкцій проти Росії. Також він заявляв, що міграційний криза 2015 року є «організованим вторгненням» в Європу, і вважає, що мусульмани не зможуть інтегруватися в європейські країни.

Його основний конкурент Іржі Драгош виступає за співпрацю з ЄС і за збереження санкцій проти РФ. Він наполягає на тому, що Прага повинна «грати більш активну роль в ЄС» і підтримує прийняття Чехією євро в якості валюти.

Загальні президентські вибори проходять у Чехії вдруге, до 2013 року главу республіки обирали депутати двох палат парламенту. За результатами другого туру виборів 2013 року, президентом Чехії став Мілош Земан, набравши 54,8% голосів. Президент Чехії обирається строком на п'ять років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті