«Газпром» не буде оскаржувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з «Нафтогазом»

«Газпром» не буде оскаржувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з «Нафтогазом»

«Нафтогаз України» вимагав компенсації за переплату вартості газу в період 2011–2015 років на суму $14 млрд. Суд не задовольнив цю вимогу

«Газпром» не буде оскаржувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з «Нафтогазом»
Фото УНIАН / gazprom.ru

«Газпром» не буде оскаржувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з «Нафтогаз України» щодо контракту на поставку газу. Про це повідомив журналістам заступник голови правління концерну Олександр Медведєв у Санкт-Петербурзі в понеділок, пише Інтерфакс. 

Після того як 31 травня 2017 року арбітри винесли проміжне (окреме) рішення з деяких принципових питань, ПАТ «Газпром» 7 листопада 2017 року подав до Апеляційного суду округу Свеа (Швеція) заяву про оскарження проміжного (окремого) рішення і його часткове скасування. В кінці грудня було винесено остаточне рішення.

«Там нічого нового немає. Рішення арбітражу вступило в силу. Оскаржити? А навіщо?» – сказав Медведєв.

Нагадаємо: Стокгольмський арбітраж зобов’язав «Нафтогаз» виплатити $2 млрд боргу за поставлений газ. Борг був сформований у IV кварталі 2013-го і у ІІ кварталі 2014 року. «Нафтогаз» самостійно визначив ціну газу ($268,5) та суму, яку буде оплачувати «Газпрому». Також суд не задовольнив вимогу «Нафтогазу» щодо компенсації за переплату вартості газу в період 2011–2015 років на суму $14 млрд. «Нафтогаз України» вимагав повністю скасувати умову «бери або плати». Суд не задовольнив цю вимогу і визначив обсяг річного газового контракту на рівні 5 млрд куб. м, а обов’язковий викуп («бери або плати») стосується 4 млрд куб. м.

Про те, які наслідки останнього рішення арбітражу щодо спору «Нафтогазу» з «Газпромом» можна прочитати у матеріалі Mind.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло