Підсумки роботи Ради: сутички та понад 400 непідтриманих поправок до одного законопроекту
Рада протягом одного робочого дня розглядала єдиний законопроект – про деокупацію Донбасу

Верховна Рада України не встигла розглянути всі поправки до законопроекту «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» №7163, більше відомий як «закон про реінтеграцію Донбасу», і перенесла його розгляд на завтра, 17 січня. Таке рішення парламент затвердив у ході вечірнього засідання.
Так, Рада розглянула 482 поправок до проекта з 673 запропонованих на розгляд і всі їх відхилила.
Нагадаємо, що підготовка до розгляду президентського законопроекту розпочалась заздалегідь – так, зранку 16 січня 2018 року Урядовий квартал взяли під посилену охорону. Пізніше Червоний Хрест України на своїй сторінці у Facebook повідомляв про сутички перед будівлею Верховної Ради і близько 20 постраждалих від сльозогінного газу, яким волонтери організації надали першу медичну допомогу.
Згідно з текстом проекту закону, тимчасова окупація частини території України стала одним із наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України.
Так, Росію визначено як країну-агресора, яка «організувала і підтримувала терористичну діяльність в Україні, здійснює збройну агресію проти України і тимчасову окупацію її територій, використовуючи регулярні з'єднання і підрозділи збройних сил та інших військових формувань РФ, підлеглих і скерованих ними російських радників та інструкторів».
Законопроектом передбачено, що межі тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях визначаються Президентом України за поданням Генерального штабу Збройних Сил України. Разом з цим пропонується законодавчо встановити, що тимчасова окупація Росією територій на Донбасі є нелегітимною та не створює для РФ жодних територіальних прав.
«Відповідальність за моральну та матеріальну шкоду, завдану державі Україна, органам державної влади та органам місцевого самоврядування, фізичним та юридичним особам, покладається на Російську Федерацію», – йдеться в документі.
Крім того, згідно з документом, за фізособами незалежно від перебування їх на обліку як внутрішньо переміщених осіб чи від набуття ними спеціального правового статусу, та за юрособами зберігається право власності, інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, якщо таке майно набуте відповідно до законів України.
Разом з цим документом вводиться поняття «окупаційної адміністрації Російської Федерації» (раніше «державні» органи бойовиків називали «самопроголошеними»).
Нагадаємо, що 4 жовтня 2017 року президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях». 6 жовтня парламент проголосував за нього в першому читанні.
Крім того, як писав Mind, за словами представника президента в парламенті Ірини Луценко, Порошенко наполягає на прийнятті законопроекту про деокупацію Донбасу найближчим часом, який має бути максимально наближений до президентської редакції.
Також вона зазначала, що збитки, завдані внаслідок окупації окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), становлять понад $50 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].