ЄС планує скоротити відходи з пластику та розширити їхнє повторне використання

ЄС планує скоротити відходи з пластику та розширити їхнє повторне використання

До 2030 року всі види пластикової упаковки на ринку ЄС піддаватимуться переробці

ЄС планує скоротити відходи з пластику та розширити їхнє повторне використання
Фото pixabay.com

Європейський союз планує до 2030 року налагодити переробку всіх видів пластикових відходів, скоротити використання виробів із пластику одноразового призначення та обмежити навмисне використання мікропластику, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, відповідну першу європейську стратегію щодо захисту навколишнього середовища від відходів з матеріалів з пластику як одного з елементів переходу до більш циркулярної економіки, яку прийняла Європейська комісія (ЄК), винесуть на обговорення в середу на пленарну сесію Європарламенту.

«Завдяки цій новій стратегії всі види пластикової упаковки на ринку ЄС піддаватимуться переробці до 2030 року, буде скорочено використання виробів із пластику одноразового призначення, а навмисне використання мікропластику буде обмежено», – йдеться в комюніке Європейської комісії.

Крім того, стратегія ставить завдання зробити рентабельною для підприємств переробку пластикових відходів, скоротити число таких відходів, покласти край їхньому скиданню в моря, стимулювати інвестиції в інновації, сприяти в усьому світі зміні підходів до пластикових відходів.

Так, у Брюсселі вважають, що лідируюча роль у такому переході сприятиме новим  перспективам для інвестицій і створенню робочих місць у ЄС.

Як зазначається, йдеться про те, щоб змінити підхід до створення продукту – від ідеї до виробництва, використання і його переробки. 

Нагадаємо, що в Україні, як писав Mind, за два роки американці побудують під Києвом сміттєпереробний завод, а енергію від спалювання сміття переводитимуть в електроенергію і постачатимуть в мережу за зеленим тарифом. Вартість заводу оцінюють в $20 млн, запуск відбудеться до 2020 року.

А напередодні новорічних свят ГО ReThink та асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» запустили калькулятор харчових відходів foodwaste.in.ua. Його мета – підрахувати, яку кількість їжі українці викидають на смітник.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло