Росія допомагає КНДР обходити міжнародні санкції – Трамп

Росія допомагає КНДР обходити міжнародні санкції – Трамп

РФ не лише не допомагає у боротьбі з КНДР, а й нівелює зусилля Китаю

Росія допомагає КНДР обходити міжнародні санкції – Трамп
фото Shutterstock

Американський президент Дональд Трамп заявив, що Росія допомагає Північній Кореї обійти міжнародні санкції. Про це повідомляє Reuters.

«Росія взагалі нам не допомагає з КНДР. Усе, чим Китай допомагає, Росія нівелює. Росія знищує частину того, що робить Китай», – сказав Трамп.

Оскільки цього року Північна Корея залишається головною глобальною проблемою, яка стоїть перед Трампом, президент сумнівається, що переговори з Кім Чен Ином принесуть користь.

«Я б сів (за стіл переговорів), але я не впевнений, що це вирішить проблему», – сказав він, зазначивши, що переговори з представниками КНДР його попередників не принесли бажаних результатів.

Трамп звинуватив Білла Клінтона, Джорджа Буша та Барака Обаму в тому, що вони не змогли вирішити кризу.

Крім того, американський президент вважає, що країні треба більше систем протиракетної оборони.

Трамп високо оцінив зусилля Китаю із обмеження постачання нафти та вугілля до КНДР, але сказав, що Пекін може зробити набагато більше. Імпорт з Китаю до КНДР як основного торгового партнера знизився в грудні до найнижчого, принаймні з 2014 року, рівня.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що російські танкери за останні місяці постачали пальне до КНДР принаймні тричі, в обхід міжнародних санкцій.

Північна Корея спирається на імпортоване пальне, щоб зберегти свою економіку. Країна також потребує нафти для розгортання та реалізації ракетної та ядерної програм.

«Він може багато зробити, – сказав Трамп про Владіміра Путіна. – Але, на жаль, ми не маємо таких міцних відносин з Росією, і в деяких випадках, коли Китай забирає, Росія дає. Тому загальний результат є не настільки хорошим, як може бути».

Держсекретар США Рекс Тіллерсон також переконаний, що Росія не виконує умов, передбачених санкціями ООН стосовно КНДР, та  що російська сторона «може зірвати виконання певних санкцій».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті