Євросоюз приєднався до критики закону про Антикорупційний суд

Євросоюз приєднався до критики закону про Антикорупційний суд

Президент подав законопроект, який суперечить обіцянкам Києва

Євросоюз приєднався до критики закону про Антикорупційний суд
Фото: Shutterstock

Євросоюз приєднався до критики на адресу Банкової через те, що президент подав законопроект про Антикорупційний суд (АКС), який суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії. Про це йдеться в письмовому коментарі від імені речника ЄС, передає «Європейська правда».

У Брюсселі нагадали, що українські партнери неодноразово брали зобов’язання щодо створення АКС.

«Створення справді незалежного та ефективного Антикорупційного суду в Україні стало б життєво необхідним кроком у боротьбі з корупцією в країні... Тому ми вітаємо подання законопроекту (президентом)», – йдеться у коментарі.

Водночас президентський законопроект, на думку ЄС, не є таким, що відповідає зобов'язанням України.

«Основні положення проекту не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії. Важливо, щоб ці питання були переглянуті, і ЄС доносить цей сигнал українській владі», – наголосили в Брюсселі.

Наприкінці минулого тижня з представництва ЄС також був спрямований офіційний лист на адресу голови Адміністрації президента, спікера ВР та ключових міністрів, в якому ЄС офіційно повідомив Україну про свою позицію.

Водночас у представництві ЄС утрималися від детальних коментарів з цього приводу, підтвердивши лише, що консультації тривають.

«Ми зараз ведемо розмови з АП і відповідними комітетами ВР з приводу Антикорупційного суду», – заявили в прес-службі дипмісії.

Раніше стало відомо, що директор Світового банку, відповідальна за український напрямок, направила до Верховної Ради й Адміністрації президента лист, в якому попередила про неприпустимість прийняття закону про Антикорупційний суд (АКС) у редакції, запропонованій президентом. У Світовому банку попередили, що Україна повинна привести законопроект у відповідність до рекомендацій Венеціанської комісії, якщо зацікавлена отримати гарантії СБ на суму $800 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію