Захворіло у світі
60,973,636
Померло у світі
1,432,048
Вилікувалось у світі
39,070,026
Захворіло в Україні
693,407
Померло в Україні
11,909
Вилікувалось в Україні
326,238
Світовий банк не надасть Україні $800 млн без змін до закону про Антикорупційний суд

Світовий банк не надасть Україні $800 млн без змін до закону про Антикорупційний суд

Більшість вимог СБ по своїй суті збігаються з тими, що перераховані в листі МВФ

Світовий банк не надасть Україні $800 млн без змін до закону про Антикорупційний суд
Фото: Shutterstock

Директор Світового банку, відповідальна за український напрямок, направила до Верховної Ради і Адміністрації президента лист, в якому попередила про неприпустимість прийняття закону про Антикорупційний суд (АКС) у редакції, запропонованій президентом. Про це повідомляє «Європейська правда».

У Світовому банку попередили, що Україна повинна привести законопроект у відповідність до рекомендацій Венеціанської комісії, якщо зацікавлена отримати гарантії СБ на суму $800 млн.

«Законопроект (про Антикорупційний суд, поданий від імені Петра Порошенка) вимагає перегляду норм, які перераховані нижче, щоб він відповідав рекомендаціям ВК і задовольняв вимоги Світового банку про надання гарантій на суму близько $800 млн на підтримку ключових реформ в Україні», – йдеться в повідомленні.

Більшість вимог СБ по своїй суті збігаються з тими, що перераховані в листі МВФ.

Для розблокування фінансової підтримки з боку Світового банку Верховна рада має привести юрисдикцію АКС у відповідність до юрисдикції НАБУ і САП.

Друга вимога Світового банку – зміна кваліфікаційних вимог до суддів АКС, а саме – внести зміни до вимог щодо досвіду роботи одночасно в Україні та в міжнародних антикорупційних організаціях чи судових органах.

Крім того, громадській раді необхідне надати право ветувати кандидатури недоброчесних претендентів на роботу суддями АКС замість нині передбаченої дорадчої ролі.

Нагадаємо, що головна вимога МВФ – включити до складу Ради міжнародних експертів не тільки міжнародні організації, але й представників донорів, «відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії», і надати їм право блокувати призначення недоброчесних суддів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті