Стало відомо, чому золото суттєво подорожчало

Стало відомо, чому золото суттєво подорожчало

Політична криза в США ослабила долар і грає на руку дорогоцінному металу

Стало відомо, чому золото суттєво подорожчало
фото Shutterstock

За даними торгів, вартість золота суттєво зросла на тлі невизначеності щодо правового становища уряду США, яке може зупинити роботу в разі провалу голосування стосовно проекту держфінансування в сенаті країни, передає «Прайм».

Станом на 21:00 вечора суботи ціна лютневого ф'ючерсу на золото на нью-йоркській біржі Comex опускалася на $6,2, або на 0,47%, до $1333,4 за тройську унцію. Вартість березневого ф'ючерсу на срібло піднімалася на 0,48%, до $17,03 за унцію.

Термін дії нинішнього закону про фінансування американського уряду закінчився в ніч з п'ятниці на суботу. Федеральні відомства закрилися і відпустили в неоплачувану відпустку всіх співробітників, присутність яких на робочому місці не є обов'язковою для забезпечення національної безпеки.

Складна політична ситуація в США сприятлива для золота, вважають експерти. «Поки долар буде намагатися набрати силу в умовах нинішньої політичної невизначеності у Вашингтоні, золото, ймовірно, залишиться на високих позиціях», – прогнозує аналітик FXTM Лукман Отунуга.

На думку аналітика, поточна політична невизначеність може стати для золота імпульсом до подорожчання до $1340 за тройську унцію.

Нагадаємо, Статую Свободи закрили для відвідувачів через політичну кризу в США.

Як повідомлялося, федеральні міністерства та відомства США не працюватимуть протягом найближчих 4 тижнів через нестачу коштів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті