mind
ДФС: декларування доходів для отримання податкової знижки за 2017 рік проводиться до 31 грудня 2018 року

ДФС: декларування доходів для отримання податкової знижки за 2017 рік проводиться до 31 грудня 2018 року

Знижка надається на витрати за навчання, на житло за держпрограмами, на допоміжні репродуктивні технології тощо

ДФС: декларування доходів для отримання податкової знижки за 2017 рік проводиться до 31 грудня 2018 року
Фото: Shutterstock

Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом 2017 року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України, повідомляє Державна фіскальна служба (ДФС).

Як зазначається, право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2017 рік необхідно подати декларацію до 31 грудня 2018 року.

«Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були витрати на навчання у вищих та професійно-технічних закладах, на отримання доступного житла за державними програмами, на оплату допоміжних репродуктивних технологій, а також пов’язані зі сплатою відсотків за іпотечним кредитом, внесків на благодійність, страхових платежів (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо», – йдеться у повідомленні.

Водночас загальна сума податкової знижки не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.

Так, до заробітної плати належать основна та додаткова винагороди, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.

Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок.

Детальніше про право на отримання податкової знижки громадянами можна ознайомитися на веб-порталі ДФС у розділі «Деклараційна компанія – 2018».

Як відбувається перевірка є-декларування чиновників, читайте на Mind у матеріалі «Як НАЗК перевіряє електронні декларації чиновників».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті