Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
PwC: бізнес перестав оцінювати країни тільки за ВВП

PwC: бізнес перестав оцінювати країни тільки за ВВП

Якість життя населення зараз важливіший показник для топ-менеджерів глобальних компаній

PwC: бізнес перестав оцінювати країни тільки за ВВП
фото Shutterstock

Опитування керівників найбільших корпорацій світу, проведене PwC для форуму в Давосі, свідчить, що при оцінюванні економічної ситуації в країні і перспективи компанії, бізнес все менше орієнтується на фінансові показники, пишуть «Ведомости».

Про ефективність політики країни і добробут її громадян не можна судити за розміром ВВП, йшлося в дослідженні ОЕСР ще в 2012 році. Від ВВП толку мало, якщо «планета забруднена настільки, що наше життя в небезпеці», вказував нобелівський лауреат Джозеф Стігліц.

Сьогодні близько 66% опитаних респондентів вважають, що все більше значення має індекс якості життя – фактори, які впливають на соціальний і суспільний розвиток. Найбільше на нього орієнтується бізнес у Латинській Америці, Африці і Західній Європі, найменше – в Північній Америці.

Великий бізнес оцінює три ключові показники – наскільки зручно, вигідно і безпечно торгувати в країні. Але жоден індекс не може описати цю сукупність факторів. ВВП не відображає, як змінюються здоров'я нації та якість життя людей, поновлюються ресурси. Показник ВВП більше цікавить макроекономістів та владу.

Ключова проблема сучасних економік – зростаючий рівень нерівності. Протидію незахищеності і нерівності, зростання доходів населення і його економічних можливостей, якість життя політики мають визнати головною метою економічного розвитку, а зовсім не зростання ВВП, йшлося в минулорічній доповіді Всесвітнього економічного форуму.

Національний добробут країни має трансформуватися в благополуччя громадян, відзначали аналітики The Boston Consulting Group. Проблема глобальна: в руках 1% населення Землі виявилося 82% багатства, заробленого в 2017 році, повідомлялося в доповіді благодійної організації Oxfam про майнову нерівність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті