Україна увійшла до четвірки країн за кількістю справ у Європейському суді з прав людини

Україна увійшла до четвірки країн за кількістю справ у Європейському суді з прав людини

Рік тому Україна займала перше місце за кількістю справ у ЄСПЛ

Україна знаходиться на четвертому місці за кількістю справ, що перебувають на розгляді Європейського суду з прав людини, повідомляє «Європейська правда». Зокрема, станом на 1 січня 2018 року на розгляді ЄСПЛ знаходилося приблизно 7100 скарг, в яких фігурує Україна.

Як зазначається, у першій трійці опинилися Туреччина (7500), Росія (7750) і Румунія (9900). Більше половини скарг проти України, які перебувають в черзі на розгляд Європейського суду з прав людини, пов'язані з російською агресією в Криму і українсько-російським конфліктом на Донбасі.

«У реєстрі суду знаходиться близько 3800 скарг проти України, пов'язаних з цим. Також ми розглядаємо 5 міждержавних скарг «Україна проти Росії», – пояснив президент ЄСПЛ Гвідо Раймонді у коментарі виданню.

У той же час кількість скарг, поданих громадянами і юридичними особами проти Росії, значно менше – в суді зареєстровано 242 такі скарги, стверджують в ЄСПЛ.

Кількість справ, які чекають на розгляд, незначно зросла в порівнянні з попереднім роком, тоді в суді говорили про 3619 справ, де відповідачем є Україна. Зате кількість скарг проти РФ за той же період виросла на 50% – в минулому році в реєстрі ЄСПЛ було 160 таких справ.

Рік тому Україна займала перше місце за кількістю справ у ЄСПЛ, тоді на розгляді суду знаходилося більше 18 тисяч скарг на нашу державу. За десять років – з 2007-го по 2017-й – Україна сплатила близько 2 млрд грн за рішеннями Європейського суду з прав людини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті