«Я піду на вибори, коли буде вибір»: у Росії проходять масові протести опозиції

«Я піду на вибори, коли буде вибір»: у Росії проходять масові протести опозиції

Поліція почала затримувати учасників, у Москві на Тверській затримано Олексія Навального

«Я піду на вибори, коли буде вибір»: у Росії проходять масові протести опозиції
фото Twitter Команда Навального‏ @teamnavalny

Сотні прихильників лідера російської опозиції Олексія Навального розпочали у неділю загальнонаціональний день протесту проти владних структур, закликаючи виборців бойкотувати президентські вибори 18 березня, результат яких відомий заздалегідь і буде, за їх словами, сфальсифікованим. Про це повідомляє Reuters.

Протестувальники називають майбутні президентські вибори фарсом, передає видання.

Мета акції «Старйк виборців» («Забастовка избирателей». – рос.) – переконати виборців не приходити на вибори.

На плакатах учасників акції написи: «Я піду на вибори, тільки коли буде вибір», «Путін краде майбутнє Росії». Вони протестують проти того, що лідеру опозиції Олексію Навальному Центральний виборчий комітет заборонив брати участь у президентських виборах під приводом, що опозиціонер фігурує в незакритій кримінальній справі.

Протести проходять у Новосибірську, Кургані, Омську, Магадані, Кемерово та Якутську. Прихильники Навального очікують, що тисячі людей візьмуть участь у подібних демонстраціях у 118 містах по всій Росії.

Поліція вже почала затримувати протестувальників. На даний момент затримано кілька десятків осіб в різних містах Росії. Оновлено: Станом на 15.00 загалом по російських містах затримано 180 осіб.

Штаб Навального повідомляє, що у Кемерово затримали координатора Ксенію Пахомову, і ще близько 20 осіб.

У Москві затримано колишнього начальника міського штабу Навального Миколу Ляскіна. Чинного главу штабу Сергія Бойка затримали за півтори години до цього, він вже знаходиться у відділі поліції «Тверський».

Поліція увірвалася в студію ФБК («Фонд боротьби з корупцією», організація Навального. – Mind) просто в прямому ефірі.

Пізніше повідомили, що ведучу Олену Малаховську затримали і залишають на ніч у відділі внутрішніх справ, хоча це заборонено законом, зважаючи на відсутність серйозних обвинувачень.

По вулиці Тверській у Москві вишикувався цілий ряд автозаків і автобусів.

За останньою інформацією, головного опозиціонера Олексія Навального, який прийшов узяти участь у мітингу на Тверській, затримали і заштовхали в автозак. Як повідомив телеканал «Дождь», «Навальний спровокував поліцію на грубе й незаконне затримання». 

Між тим організатори акції «Забастовка» повідомляють, що в усіх містах, де вона планувалася, акція пройшла успішно, кількість людей, які взяли участь, була навіть більшою, ніж очікувалося, враховуючи морози.

Повідомляється, що мер Єкатеринбурга підтримав протестну акцію.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло